Przepuklina pachwinowa po kilkudziesięciu brzuszkach?

napisał/a: footballer7 2016-07-15 15:35
Witam,
Kilka dni temu zrobiłem sobie kilka serii ćwiczeń na brzuch - spięcia, wznosy nóg do góry i nożyce. Nic wielkiego, po kilkanaście powtórzeń każdego ćwiczenia. Od dziecka jestem wysportowany, nigdy więc nie miałem żadnych objawów przemęczenia, przetrenowania tudzież innych dolegliwości spowodowanych "zaskakującym dla organizmu wysiłkiem". Te brzuszki jednak robiłem pierwszy raz od 3-4 tygodni, więc pewna przerwa była.

Dzień później poczułem dziwne mrowienie/promieniowanie w okolicy jądra (3 lata temu miałem guza na lewym jądrze i musiało zostać usunięte), które tylko raz przez jakieś 3 minuty spowodowało większy dyskomfort na tyle, że jadąc samochodem musiałem zatrzymać się na poboczu, bo noga nieco odmówiła posłuszeństwa. Poza tą sytuacją nie boli, jedynie czuję cały czas takie mrowienie w okolicy moszny, które lekko promieniuje mi na prawą nogę (udo, łydka). Lewa noga, podbrzusze i wszystko inne nie boli, ani nie daje żadnych niepokojących sygnałów. Nie krępuje mi to ruchów, ale jest te lekkie zmiany są przeze mnie zauważalne. W worku mosznowym też nie wyczuwam nic niepokojącego, ale nie jestem fachowcem, więc mogę czegoś nie dostrzegać. Trwa to już 3 dzień.

Poczytałem trochę w sieci i znalazłem info, że te brzuszki mogłyby być powiązane z tymi dolegliwościami. Co o tym sądzicie? ;)

Z góry dziękuję za porady.
napisał/a: Arvi 2016-11-23 13:12
Skoro jesteś wysportowany, to intensywne ćwiczenia fizyczne mogą wywołać właśnie przepuklinę. Polecam zrobienie USG moszny i okolic pachwin.