Przepuklina na L5 s1

napisał/a: wiaz 2013-07-05 16:49
Witam
Osiem lat temu miałem usuwaną przepuklinę na odcinku L5 s1. Ból zawsze po operacji powracał co kilka miesięcy. Ostatnio zrobiłem badanie na tomografie i zamurowało mnie :(
Może najpierw przytoczę wynik badania z 2004r:
Tarcze L3-4 i L4-5 w normie.
Tarcza L5-S1 wykazuje tylno-lewoboczną przepuklinę dyskową, powodującą ucisk worka oponowego i zwężenie otworu międzykręgowego.

W karcie szpitalnej 8 lat temu napisano:
Operacyjne - endoskopowe usunięcie dysku z poziomu L5/S1 po stronie lewej.
A oto ostatni wynik:
Tarcze L3-4 i L4-5 bez zmian. Tylna przepuklina dyskowa uciskająca worek oponowy i zwężająca otwory m/kręgowe.

Mam pytanie , czy to oznacza że przepuklina nie została usunięta w całości? Neurochirurg zapewniał mnie, że mam wszystko "wyczyszczone".

W tej chwili mam bóle stawów kolanowych i bolą mnie ścięgna Achillesa. czy te dolegliwości mogą być spowodowane tą przepukliną? Opisałem to w tym wątku:
http://commed.pl/proxacin-a-zapalenie-stawow-kolanowych-vt88078.html
napisał/a: intelpentium 2013-07-12 10:13
Jak widzisz, usuną całą przepukline po stronie lewej, tak jak w wypisie masz to opisane- czyli czesc dysku została. Twoje bole moga, ale nie musza dotyczyc nowej przepukliny. Napewno musisz skonsultowac wyniki MRI z neurochirurgiem i podjac decyzje o kolejnym zabiegu- niestety tak to czesto bywa przy operacjach, nie ma juz wiekszych szans na rehabilitacje, tylko całkowite usuniecie dysku i albo rusztowanie, albo implant- zalezy co zaleci lekarz.