Przepuklina międzykrążkowa odcinek szyjny, wyniki badań

napisał/a: Sarna 2007-10-29 19:15
No więc przedstawie Wam wyniki badania taty, powiedzcie mi co dalej z tym bedzie, on jedzie jutro na konsultacje do lekarza... Czy to jest do wyleczenia? dodam, ze przez ta przepukline, nie moze całkiem odchylić głowy i drętwieje mu ręka. Oto wyniki badania:

Wynik:

Badanie MR kręgosłupa szyjnego sekwencje echa spinowego
i gradientowego, obrazy T1 i T2 zależne, przekroje strzałkowe i poprzeczne:

Rdzeń kręgowy w zakresie badania bez zmian ogniskowych.
Degeneracyjne obniżenie wysokości i intensywności sygnału w obrazach T1 zależnych krążków m/k C5/C6 i C6/C7
z osteofitami krawędzi tylkobocznych na tych poziomach, zwłaszcza po stronie prawej, które zwęzają otwory m/k po stronie prawej.
Na poziomie C3/C4 wyostrzenie krawędzi tylnobocznych trzonów kręgów po stronie prawej.
Na poziomie C3/C4 uwidoczniono centralno-prawoboczną przepuklinę krążka m/k uciskającą worek oponowy i zwężającą prawy otwór m/k z nieznacznym modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego.
Na poziomie C4/C5 centralna przepuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy i brzuszną powierzchnie rdzenia kręgowego.
Na poziomie C5/C6 duża centralno-prawoboczna przepuklina krążka m/k uciskająca brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego, po stronie prawej i zwężająca prawy zachyłek boczny kanału kręgowego i prawy otwór m/k z uciskiem na prawy korzeń nerwowy.
Na poziomie C6/C7 nieco mniejsza centralno-prawoboczna przepuklina krążka m/k uciskająca worek oponowy oraz brzuszną powierzchnię rdzenia kręgowego po stronie prawej, zajmująca prawy zachyłek boczny kanału kręgowego i prawy otwór m/k.
Innych zmian nie wykazano.


Niech ktos mnie oświeci, jestem w tym zupełnie zielona, a do jutra popołudniu poprostu zwariuje :| :|

Jak to sie leczy ?? Jakie są konsekwencje ? Gdzie najlepsze ośrodki rehabilitacji ?? WSZYSTKO mnie interesuje... prosze odzywajcie sie !!

POMOCY !!
napisał/a: NimfaBlotna 2007-10-31 18:39
moze medota McKenzie by pomogla, tu jest wykaz terapeutow tej metody
http://www.mckenzie.pl/terapeuci-certyfikowani.html
napisał/a: nazimk 2009-03-29 17:16
u mnie po tomografi stwierdzono na poziomie c5/c6 widoczna jest przysrodkowa prawoboczna przepuklina jądra miażdzystego uciskająca worek oponowyoraz przylegajaca do prawego korzenia c6 . krazek c5/c6 wykazuje obniżenie wysokosci i sygnału w obrazach t2-dehydratacja krazka. obiawy mam okropne brak równowagi śćiąganie na lewą strone zawroty głowy przy zmianie pozycji-może to nie od tego leczyli mnie nawet psychiatrycznie kto może mi pomóc może wiecie coś co mi by pomogło