Przepuklina l5/S1

napisał/a: anna812 2010-07-08 13:05
Witam, otrzymałam wynik TK: przepuklina contralno-lewostronna z uciskiem na worek oponowy i korzeń nerwu. Objawy: Ból kregosłupa, dretwienie, mrowienie nóg, bóle nogi (udo kolano), czeste oddawanie moczu, przy wysiłku, kichnieciu (czasami poposzczanie siusiu). Może ktoś miał podobne objawy??? Jakie leczenie??
napisał/a: adam17123 2010-07-08 18:45
Witam!przede wszystkim wskazana jak najszybsza wizyta u neurochirurga celem dalszego leczenia! u mnie przy takich samych objawach zastosowano leczenie operacyjne(inwazyjne).W takich przypadkach operacje muszą być wykonywane możliwie jak najszybciej ze względu na problemy natury fizjologicznej,a mrowienia oznaczają ucisk na nerw kulszowy który może zostać uszkodzony.Ale trzeba pamiętać iż operacja to ostateczność!
napisał/a: anna812 2010-07-08 19:42
Wiem, że ostateczność!!!! Miałam fizjoterapie, ale po niej nie mogłam do domu zajść a noce były okropne (podejrzewam, że to po masażu). Nie wiem, wizyte mam u neurochirurga w poniedziałek, lekarz rodzinny powiedział, że jestem młoda i musze sie poddac operacji gdyż ciagle na zwolnienia nie moge chodzic. Nie wiem co robic, a operacji się bardzo boje.
napisał/a: adam17123 2010-07-09 07:23
Jak przy każdej operacji istnieje jakieś ryzyko!bardzo dużą rolę odgrywa tu lekarz który będzie operował(postaraj się coś dowiedzieć o efektach pracy twojego neurochirurga),a tak poza tym to naprawdę nic strasznego.Na zwolnieniach i lekach przeciwbólowych,rozkurczowych mięśni za długo nie pociągniesz-szkoda tylko żołądka.Jutro minie 2-miesiące od mojej operacji i teraz bardzo się cieszę ,że podjąłem taką decyzję bo w poniedziałek wracam już do pracy chociaż teoretycznie powinienem być jeszcze dobry miesiąc na L4. Mogę dać namiary na DOBREGO neurochirurga z trójmiasta lub wejdź na stronę dobry lekarz pl tam można znaleźć dobrego specjaliste i poczytać o efektach jego pracy.Mając jeden dysk mniej dalej będziemy tak samo funkcjonować jak przed chorobą!tylko musimy zwracać większą uwagę na nasz kręgosłup,aby go zbytnio nie obciążać.
napisał/a: anna812 2010-07-09 12:30
Ile trwa operacja? Ile leży się w szpitalu??? Czy później rehabilitacja jest jakaś?? Do poniedziałku musze podjąc decyzje.
napisał/a: adam17123 2010-07-09 16:43
A więc operacja trwa ok.1,5h jeżeli jest usuwany tylko dysk!pierwsze kroki po operacji trzeba stawiać po ok.12h.Sam pobyt w szpitalu trwa krótko zazwyczaj max 3 doby!Wszystkie te odpowiedzi dotyczą operacji inwazyjnej z podejściem z tyłu(standardowa operacja)i pamiętaj ,że każdy przypadek jest inny.Wszystkich niezbędnych info.na temat operacji dowiesz się od neurochirurga prowadzącego.Na temat rehabilitacji nic nie napiszę bo takiej nie miałem!nie było takiej potrzeby.
napisał/a: anna812 2010-07-11 16:51
jak długo czeka sie na operacje??
napisał/a: adam17123 2010-07-11 17:28
Z terminami operacji jest różnie nawet do 6 miesięcy czekania, ze względu na to,że masz problemy z trzymaniem moczu powinnaś mieć ją jak najszybciej! u mnie to było 3dni po podjęciu decyzji.W twoim przypadku powinno być podobnie bo masz identyczne objawy jak moje.