Przepuklina kęgosłupa na poziomie L5/S1

napisał/a: Petroniusz 2010-04-02 12:58
Witam mam na imię tomek... Podejrzewano u mnie rwę kulszową po tomografii komputerowrej okazało się że to przepuklina kręgosłupa na poziomie L5/S1. Ból promieniuje mi do lewej nogi przez podudzie do łydki . Biorę cały czas leki przeciwbólowe typu KETONAl i chodzę na rehabilitację która wogóle mi nie pomaga wręcz przeciwnie. po odstawieniu leków ból jest nie do wytrzymania w wyniku czego pod względem fizycznym powoli się uwsteczniam, nie mogę biegać i zaczynam mieć problemy z normalnym poruszaniem się bez utykania na lewą nogę...Powoli zaczynam zastanawiać się nad operacją... I tu moje pytanie a mianowicie czy ktoś orientuje się jakie ryzyko wiąże się z tego typu zabiegiem ??? jakie jest prawdopodobieństwo że zabieg się powiedzie bez żadnych komplikicji??? Mam dopiero 18 lat i nie chciałbym bujać się na wózku... z góry serdecznie dziękuje za odpowiedzi.
napisał/a: dimedicus 2010-04-02 14:19
Zalecone leczenie jest prawidłowe co nie oznacza że poprawa będzie natychmiastowa.Jeśli w ciągu 3 miesięcy nie będzie widocznej poprawy,a objawy sie utrzymują (objawy somatyczne,parestezja),a nawet pogłębiają,zaleca się przeprowadzenie zabiegu.Jak każdy zabieg inwazyjny jest obarczony ryzykiem(nawet ten z pozoru drobny) co nie oznacza,że wystąpią powikłania.Nie jest to skomplikowany zabieg i są przeprowadzane z powodzeniem.Należy rozmawiać z neurochirurgiem.Rokowania są dobre i szybko odczuwalne.