przepuklina co mozna?

napisał/a: kosiarz1 2007-08-22 15:56
witam,
została u mnie wykryta przepuklina i mam takie pytanie czy z ta przypadłością można biegać i uczęszczać na basen ?
napisał/a: Christine1 2007-08-22 23:23
Nie napisałeś jakiego rodzaju to przepuklina... a co zalecił lekarz, który stwierdził przepuklinę?
napisał/a: kosiarz1 2007-08-23 16:16
przepuklina znajduje sie w pachwinie lekarz powiedzial jedynie ze mam sie nie przemęczać wiec zrezygnowałem z siłowni.
napisał/a: Christine1 2007-08-23 19:49
Radziłabym wybrać się do innego lekarza, na konsultację, bo samym unikaniem przemęczania nie wyleczy się przepukliny, która może się cofnąć (pępkowa) jedynie u dzieci do 5 r.ż.
Naprawdę lekarz nic nie zalecił oprócz tego, że masz się nie przemęczać?

Myślę, że pływanie na basenie nie zaszkodzi na przepuklinę, pod warunkiem, że nie bierzesz udziału w żadnych zawodach pływackich - Dźwigać z pewnością Ci nie wolno, więc chyba siłownia odpada... jednak skonsultuj się z innym lekarzem i poproś o dokładniejsze zalecenia, bo nie można zostawić samej sobie, nieleczonej przepukliny.
napisał/a: kosiarz1 2007-08-24 13:25
To wiem ze musze się udać na zabieg ale dowiedziałem się tez ze z tym można bez problemu żyć przez pewien okres tylko nie wiem czy mam unikać tylko podnoszenia ciężarów czy także innych form wysiłku fizycznego np. bieganie, gra w piłkę etc.
napisał/a: Grezzy 2007-08-24 13:25
witam
Także miałem przepuklinę w pachwinie w wieku 6 lat, i w tak młodym wieku musiałem podjąć pierwszą tak ważną decyzję, czy nosić o ile dobrze pamiętam jakieś szelki i żyć z tym(przepuklina sie powiększa), czy podjąć sie operacji, i zdecydowałem, że pójdę na operacje. W szpitalu spędziłem 2 dni, potem mnie wypisali. Przez następny tydzień, w domu siedziałem w łóżku, bo nie wolno mi było nic robić. Teraz mam 15 lat i trenuje codziennie lekkoatletykę, w niczym mi nie przeszkadza to, ze miałem tę operacje. Radzę Ci, żebyś podjął sie operacji, trwa ona 30 minut, naprawdę to nic strasznego. Życzę powodzenia!!!

Ps. a co do ciężarów to nie wolno ci ich dźwigać, a co do gry w piłkę to nie wiem, nie pamiętam
napisał/a: kosiarz1 2007-08-24 17:18
No liczę się z tym ze będę musiał się w końcu poddać temu zabiegowi ale w ciągu najbliższych 10 miesięcy wołałbym tego nie robić z osobistych powodów.
Grezzy dzięki.
napisał/a: Grezzy 2007-08-24 23:05
Nie ma za co, myślę, że chodź odrobinkę Ci pomogłem. Trzymaj sie i obserwuj te przepuklinę. Pozdrowionka :)