Przenikliwy ból ucha

napisał/a: seriousik 2009-05-25 11:00
Witam.Na początku pozdrawiam forumowiczów.Mam problem gdyż po basenie miałem zatkane ucho.Gdzieś słyszałem że pomaga na to woda utleniona.Więc posłużyłem się nią i od tego czasu strasznie boli mnie ucho.Nie dość że jeszcze gorzej słyszę to do tego ten ból.Ból odczuwalny jest aż do okolicy dolnej szczęki.Przez całą noc nie mogłem spać. Co to może być?
napisał/a: Paulla 2009-05-25 13:01
A czy z ucha jest wyciek?
Po tym jak byłaś na basenie do ucha dostała się woda i mogło ono zostać zatkane na skutek zaczopowania się woskowiną. Bardzo często towarzyszy temu ból ucha oraz pogorszenie słuchu. Czop woskowiny można zmiękczyć kroplami (jest ich wiele bez recepty) kupionymi w aptece. Druga sprawa to może być na przykład zapalenie ucha albo coś z błoną bębenkową. Ponieważ sama nie stwierdzisz co Tobie dolega, to osobiście nie radzę stosować żadnych kropli, czy innych "zabiegów" w celu usunięcia problemu takich jak: czyszczenie uszu patyczkami kosmetycznymi itd. to tylko pogorszy sprawę.
Mnie osobiście bardzo często mimo odpowiedniej higieny uszu często się one "zatykają" na skutek nadmiaru woskowiny, to zawsze wybieram się do lekarza zanim sama cokolwiek wleję do ucha lub włożę
Jeżeli to woskowina lekarz zapisze Tobie krople zapewne będziesz je stosować przez 2-3 dni, potem wypłucze ucho strzykawkami wody. Wówczas pod ciśnieniem woskowina wypłynie zucha i po kłopocie.
Jeśli natomiast problemem jest zapalenie to zapewne dostaniesz antybiotyki.
Także radzę się Tobie udać do laryngologa.
napisał/a: seriousik 2009-05-26 17:33
Byłem u lekarza i miałaś racje.Jest to zapalenie ucha środkowego.Dzięki za odpowiedź
napisał/a: maciejka1 2009-05-28 19:32
Paulla napisal(a):A czy z ucha jest wyciek?
Po tym jak byłaś na basenie do ucha dostała się woda i mogło ono zostać zatkane na skutek zaczopowania się woskowiną. Bardzo często towarzyszy temu ból ucha oraz pogorszenie słuchu. Czop woskowiny można zmiękczyć kroplami (jest ich wiele bez recepty) kupionymi w aptece. Druga sprawa to może być na przykład zapalenie ucha albo coś z błoną bębenkową. Ponieważ sama nie stwierdzisz co Tobie dolega, to osobiście nie radzę stosować żadnych kropli, czy innych "zabiegów" w celu usunięcia problemu takich jak: czyszczenie uszu patyczkami kosmetycznymi itd. to tylko pogorszy sprawę.
Mnie osobiście bardzo często mimo odpowiedniej higieny uszu często się one "zatykają" na skutek nadmiaru woskowiny, to zawsze wybieram się do lekarza zanim sama cokolwiek wleję do ucha lub włożę
Jeżeli to woskowina lekarz zapisze Tobie krople zapewne będziesz je stosować przez 2-3 dni, potem wypłucze ucho strzykawkami wody. Wówczas pod ciśnieniem woskowina wypłynie zucha i po kłopocie.
Jeśli natomiast problemem jest zapalenie to zapewne dostaniesz antybiotyki.
Także radzę się Tobie udać do laryngologa.



od pewnego czasu używam do czyszczenia uszu (właściwie moja rodzina) wyłącznie specjalnych kropli - dostępnych w aptece A-cerumen. Patyczki odeszły do przeszłości u mnie w domu. Krople całkowicie rozpuszczają woskowinę i zapobiegają jej gromadzeniu się. Bardzo wygodne i bezpieczne dla dzieci. Po zapaleniu ucha, które przeszła moja córka nie używam do czyszczenia jej uszu już nic innego (patyczki kojarzyły jej sie z ingerencją lekarza i bólem).
napisał/a: maciejka1 2009-06-08 02:02
seriousik napisal(a):Witam.Na początku pozdrawiam forumowiczów.Mam problem gdyż po basenie miałem zatkane ucho.Gdzieś słyszałem że pomaga na to woda utleniona.Więc posłużyłem się nią i od tego czasu strasznie boli mnie ucho.Nie dość że jeszcze gorzej słyszę to do tego ten ból.Ból odczuwalny jest aż do okolicy dolnej szczęki.Przez całą noc nie mogłem spać. Co to może być?


przy okazji wizyty u laryngologa z moją córką, która przechodziła kilka razy zapalenie ucha - dowiedziałam się, że zarówno u dzieci jak i dorosłych do higieny - czyszczenia uszu powinno się używać specjalnych kropli. Polecił mi krople a-cerumen, które rozpuszczają woskowinę i zapobiegają jej gromadzeniu. Powinnaś udać się do lekarz i sprawdzić jaka jest u Ciebie przyczyna bólu ucha. Z doświadczenia z moją córką - może to być zapalenie ucha jak i zwykły, głęboko tkwiący korek z woskowiny. Jeśli to korek to krople pomogą, ale powinnaś to zdecydowanie skonsultować z laryngologiem.