Przemieszczający się ból brzucha ( jelita, okrężnica )

napisał/a: indexx 2014-03-05 18:31
Witam

Od kilku miesięcy zmagam się z problemami ze strony układu pokarmowego, a dokładniej chodzi o jelita.

Zaczęło się od lekkiego kłucia lewej dolnej części brzucha tuż przed wypróżnieniem, przez jakiś czas był ten ból dosyć mocny ale znośny.
Kolejno przeszedł wyżej, jakby pod lewe żebra, a na dole przestał i to trwało kilka tygodni z dosyć dużym nasileniem.

Teraz ból umiejscowił się już po prawej stronie, od góry do dołu, jakby cała prawa część okrężnicy.

Gdybym miał umiejscowić ból jeśli chodzi o organy to wygląda jakby podążał drogą okrężnicy od zstępującej, przez wstępującej, aż teraz do poprzecznej.

Jeśli chodzi o wypróżnienia to lepiej jest tylko gdy jest "miękki", a najgorzej jest gdy przetrzyma 2-3 dni

Zmieniłem całkowicie już od ponad 2 miesięcy dietę, nie jem mięsa, nic ciężkiego, piję jogurty naturalne ale jakoś większej poprawy nie widzę.

Nie wiem czy ma to jakiś związek ale początki bólu zbiegają się w czasie gdy nastąpiły w moim życiu spore problemy i towarzyszący temu stres. Pracuję bardzo dużo przed komputerem jednak nawet gdy miałem czas wolny, kilka dni, nie było poprawy.

Dodatkowo jakiś czas temu pojawił się śluz z odbytu o bardzo nieprzyjemnym zapachu, najczęściej w małych ilościach po wypróżnieniu.

Lekarz stwierdził, że to zapalenie dwunastnicy i dał najpierw jakiś syrop + tabletki, następnie jakieś inne tabletki na 4 tygodnie jednak jedyne co się zmieniło, że już pod koniec kuracji tabletkami czułem w brzuchu cały czas jakby balon i ciągle bekałem, teraz 3 dni nie biorę tabletek i to ustąpiło jednak ból brzucha nadal jest taki sam.

Gdybym miał opisać ból to jest on jakby ktoś włożył mi najpierw balon, a później mocno go ściskał, bardzo dziwne uczucie. Czasem jest to kłujący ból.

Proszę o jakieś porady, może jestem na coś uczulony ( mam uczulenia na pyłki itp, pokarmowych nie robiłem ), może potrzebne są jakieś badania, choć w najbliższym czasie niestety nie będę mógł ich wykonać, dopiero za 1-2 miesiące.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi
napisał/a: Ell 2014-03-05 20:14
Moze to byc jelito drazliwe, skoro zaczelo sie to w okresie stresujacym ( ale to juz by trzeba zrobic kolonoskopie-ale do tego dluga jeszcze droga).
Spróbuj zazywac probiotyki, i cos na ibs (zapytaj w aptece. Te leki zazywa sie przez minimum miesiac). Moze to pomoze.
A jak nie, to juz trzeba porobic badania - usg jamy brzusznej, badanie kalu itd.