przemiennie ból i drętwienie jądra

napisał/a: seth1 2014-11-20 19:06
Witam,

Od dłuższego czasu męczy mnie ból prawego jądra, po wizycie u urologa i usg stwierdził, że niczego nie widzi niepokojącego. Kazał zrobić makrery nowotworowe, które różnież niczego nie wykazały. Trochę mnie uspokoiło to, na tyle że nie byłem później u żadnego lekarza bo ból nie był zbyt silny i normalnie funkcjonowałem, niestety od pewnego czasu zauwazlem że ból ustąpił i na jego miejsce weszło oderętwienie prawgo jądra, jest oderętwiałe niemal cały czas, bardzo się boje, prawdopodobnie w poniedziałek pójdę prywatnie od urologa ale niepokoii mnie to strasznie bo naczytałem się o obumarciu jądra i boję się że mnie może to spotkać, mam problem z kręgosłupem lędźwiowym czy może on to powodować? Czy takie przewlekłe oderetwienie oznacza najgorsze tj. obumarcie jądra? Przy badaniu palpacyjnym jądra takiej samej wielkości, nie mam guzów, może lekko pogrubione żyły od nasieniowodów ale nie wiem czy nie powinny takie być, aczkolwiek na górze obu odczuwam takie lekkie lekko bolące zgrubienie - czy to moga być żylaki? A tak swoją drogą - możliwe, że lekarz przy badaniu usg nie zauważył żylaków, bo objawy pasują też pod nie...