Przemarznięte, suche i zniszczone dłonie

napisał/a: robreg95 2016-01-14 23:27
Witam, mam pewien problem, zacznę od początku. Mam 21 lat, około 5 lat temu przemroziłem sobie dłonie, nie byłem z tym u lekarza na diagnozie ale wszystko na to wskazywało i dalej wskazuje. Skutkowało to nadmierną suchością skóry i łatwym długo gojącym się skaleczeniom. Przy temp min. ok. 15 st. C. jest wszystko wporządku, lecz jak przychodzi co roku taka pogoda i temperatura jak teraz czyli poniżej 0 st. C. to znowu to wychodzi. Dzieje się tak nieprzerwanie od 5 lat, z roku na rok gorzej. W tym roku postanowiłem coś z tym podziałać i skontaktowałem się ze znajomą z salonu kosmetycznego, dowiedziałem się że takie dłonie oprócz nawilżania (co podobno wogóle miało nie pomagać) należy zmiękczać, poleciła mi krem z wyciągiem z mocznika, kupiłem więc w aptece KERMUREN PLUS , jest to krem do codziennej pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej z właśnie tym składnikiem, a konkretnie 5 % wyciągiem. Stosuje go średnio 2 razy dziennie od tygodnia, nic nie pomaga, po wczorajszym incydencie gdzie przenosiłem sofę, zadrasnąłem sobie dłoń nic nie czując i ubrudziłem sofę sporą ilości krwi, zdecydowałem dzisiaj że zrobie sobie okład z tego kremu, naniosłem grubą warstwę kremu na zewnętrzną część dłoni(tylko ta jest sucha) i owinąłem bandażem żeby niczego nie ubrudzić. efekty załączam na zdjęciu. Teraz moje pytanie, na zdjęciu widać prawą dłoń na której mam liczne mini bąble, są one czerwone, skóra w miejscach bąbli wygłada na podrażnioną, co dziwne na lewej nie widać żadnych takich oznak, co więc zrobić?
PS. na zdjęciu w miejscu gdzie jest skóra czerwona są bąble, ich aż tak nie widać bo robiłem zdjęcie Galaxy S3 z 8MpiX, ale na żywo są one bardziej widoczne i o wiele większe.