Przełom tarczycowy a hashimoto ?!

napisał/a: Eugeniusz Leśnik 2016-03-26 08:56
Czy jest coś takiego jak przełom tarczycowy mając hashimoto ? czy występuje on tylko w nadczynności ?
Aktualnie mam 4,0 tsh , 86 % ft4, 80 $ ft3 , 199 tpo.
Tarczyca pomniejszona. Biorę euthyrox n25 .
Jednak objawy mam takie jakby w nadczynności puls szybko się zarywa na wysoki, duże osłabienie, zadyszki, zmęczenie.zawroty głowy.
napisał/a: soaring 2016-03-27 09:48
pewnie jest możliwy w hashi, bo w trakcie rzutu stanu zapalnego może dochodzić do wysokiej produkcji hormonów, ale Twoje wyniki absolutnie na to nie wskazują.
zresztą to co opisujesz, zwłaszcza problemy z pulsem, bardziej pasują do niewyregulowanej niedoczynności czy do nasilenia stanu zapalnego (choć przeciwciała nie są bardzo wysokie). Twoje objawy mogą oczywiście wskazywać też na wiele innych rzeczy, np. przemęczenie, przesilenie, odwodnienie, zła dieta (hipoglikemia).
napisał/a: Eugeniusz Leśnik 2016-03-27 10:00
Dzięki fakt bo wyniki szczególnie tsh pokazują niedoczynność.

Kortyzol też mam lekko wysoki 27 norma do 24 ale test cushinga ok.
Echo serca, rm głowy ok, dieta raczej ok stosunkowo oparta na rybach, paprykarzu, jajach, gorzkiej czekoladzie.
Nie głodze się, pije jakieś 5 szklanek wody dziennie.
Stosunkowo jestem na emeryturze więc nie pracuje ale strasznie często czuje się zmęczony.
Nie jem glutenu, cukrów , laktozy.
Morfologoa, crp, ob, lh, prolaktyna, fsh, potas, magnez w normach.
glukoza na czczo 99 przed detoksem cukrowym 87 po detoksie cukrowym
W teście glukozy 75 gram wyszło mi 170 curku po 2 godzinach przy normie do 140.
lekarz zalecił diete bez dużej dawki cukrów i tak robię.

Chyba nie umrę na to hashimoto, niedoczynność ?
napisał/a: soaring 2016-03-27 10:26
każdy umrze, ale raczej nie grozi Ci to z powodu tarczycy ;)
teraz na przedwiośniu wszyscy się czują zmęczeni, zwłaszcza jak nie ma słońca. a sprawdzałeś wit D3? suplementujesz?
cukier jest zbędny, działa prozapalnie, itd.
czytanie, że ktoś opiera dietę na czekoladzie - wybacz ale osłabia mnie :)
paprykarz robisz czy kupujesz - jaki ma skład? masz dostęp do ryb dobrej jakości? bo jeśli nie to nie są warte częstego jedzenia.
gdzie w Twoim jadłospisie są warzywa?
jeśli Twój przeciętny posiłek to tylko np. puszka ryb czy kilka jaj to się nie dziwię, że się potem źle czujesz.
a tłuszcz w posiłkach - występuje?
wagę i sylwetkę masz prawidłową?
jakiej wielkości masz szklanki? bo wychodzi mi 1 litr wody, a powinno się wypijać co najmniej ze 2 litry płynów (oczywiście bardzo płynna zupa czy herbata też się liczą).