Przegroda nosowa?

napisał/a: daria19912 2014-02-25 20:46
Witam, miałam dzisiaj wykonaną Tomografie komputerową zatok, ponieważ od 7 miesięcy skarżę się na bóle głowy z lewej strony w okolicy oka. Pani, która obsługiwała tomograf pobieżnie spojrzała na zdjęcia i powiedziała że zatoki są czyste, ale mam krzywą przegrodę i wąski przepływ powietrza w nosie (nie pamiętam jak to fachowo nazwała). Zapytałam czy to może być powodem bólu głowy, powiedziała, że nie. Jednak w internecie znalazłam taką informację: "Jakie jeszcze przyczyny laryngologiczne mogą powodować ból głowy?
– Na przykład krzywa przegroda nosowa. Boli głowa, bo jest ucisk na małżowinę nosa i pobudzone zostają receptory bólowe. Krzywa przegroda zaburza przechodzenie powietrza przez jamy nosowe. Mówi się, że nos jest barierą termiczną dla mózgu. Jeśli źle funkcjonuje, zaczynają się problemy"
Proszę zatem o potwierdzenia, która informacja jest prawdziwa? Czy ta, którą znalazłam w internecie i po zabiegu moje problemy się skończą? Czy ta, której udzieliła mi Pani z przychodzi i przegroda nie ma wpływu na bóle głowy?
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!
napisał/a: radek07 2014-02-25 21:39
Ja miałem skrzywioną przegrodę i bólu głowy raczej nie miałem, ale inne schorzenia jamy nosowej i zatok raczej mogą powodować ból. A kiedy dostaniesz opis tomografii, byłaś u laryngologa przed tomografią??
napisał/a: daria19912 2014-02-25 21:56
Opis ma być od 5 do 10 dni. Byłam i to on skierował mnie na tk, podejrzewał zapalenie zatok, trzykrotnie mi je płukał, nie pomogło wiec zdecydował się na zdjęcie