Przegroda nosowa

napisał/a: Pilotka 2008-12-13 12:48
czy ktoś z Państwa miał już taki problem, jak ja?

otóż, lewa dziurka jest drożna, prawa natomiast nie. ciężko mi się przez nią oddycha. czasami zdarza się tak, że to lewa jest prawie w ogóle nie drożna, a na prawą oddycha mi się tak dobrze jak zazwyczaj na lewą.
po wypróżnieniu feralnej dziurki mogę oddychać swobodnie, jedynie tylko przez chwilę, ale po krótkim czasie wszystko znowu wraca do normy :(
czy to może być krzywa przegroda nosowa? czy są jakieś preparaty pomagające udrożnić nos?
napisał/a: dimedicus 2008-12-13 14:02
Człowiek oddycha raz jedną dziurką a raz drugą na przemian i nie zwraca na to uwagi,tak jest uwarunkowane.Oczywiście skrzywiona przegroda nosowa może powodować problemy z oddychaniem ale to może stwierdzić laryngolog w badaniu nosa.Krople które mogą pomagać w udrożnieni nosa to np. Otriwin czy Alfarin.Powodzenia
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-12-13 14:12
Powinaś udać się do laryngologa, niech zobaczy Twój nos. Długotrwałe stosowanie preparatów udrożniających nos, może wysuszyć Ci śluzówkę.
napisał/a: Pilotka 2008-12-13 16:18
czyli mam się spodziewać diagnozy: skrzywiona przegroda nosowa? :(
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-12-13 20:11
No wiesz, jak byśmy potrafili diagnozować to przez internet, to nikt nie pisałby abyś poszła do laryngologa.
napisał/a: lizarrd 2011-11-28 19:41
Osobiście nie polecam kropli Otriwin. Po dłuższym stosowaniu może dojśc do uzależnienia się kroplami. Co gorsze, lek nie leczy tylko chwilowo pozwala na drożne oddychanie poprzez skurczanie naczyń krwionośnych nosa. Kiedy okres działania Otriwinu minie uczucie zatkania nosa bedzie jeszcze wieksze niz poprzednio. Polecam wizytę u laryngologa.
napisał/a: krzysztof122354 2011-11-29 10:21
ja dołączam się do pytania ale z innej beczki, (zakładalem już nawet taki wątek na forum, ale nikt nie odpisał) , mianowicie miałem 4 krotnie przeprowadzaną septoplastyke przegrody nosowej, czyli niby prostowali, a tak naprawde wycinają kawałek narośli udrażniająć rzekomo dziurke w nosie, po czym po pół roku zarasta. Ja szukam szpitala gdzie robią resekcje przegrody nosowej, czyli wycięcie jej. Czy ma ktoś jakiś pomysł?? Jest to normalny zabieg opisywany w internecie, ale nie potrafie znaleźć lekarza który to wykonuje.
napisał/a: rocco11 2011-12-01 23:29
dla pilotki podalbym Ci nazwe leku, ktory poprawia droznosc nosa, ale moze tylko sobie nim zaszkodzisz jak zaczniesz go stosowac na dluzsza mete wiec najlepiej idz do lekarza laryngologa na badanie aby sprawdzil Twoje gorne drogi oddechowe, niekoniecznie musisz miec krzywa przegrode mzoe jestes alergikiem, ale chyba lepiej miec skrzywiona te przegrode i ja wyprostowac niz leczyc alergie. Lekasz Cie zbada i zaleci dalsze postepowanie. Na tym etapie mozesz sobie kupic w aptece roztwor soli fizjologicznej np. Tetrisal i psikac tym roztworem dziurki w nosie, poprawisz higiene nosa i calych gornych drog oddechowych wspomagajac tez sluzowke nosa, a nawet moze pomoze Ci to w problemie. Innych kropli raczej nie warto stosowac od tak sobie bowiem mozesz sobie tylko zaszkodzic.

Na pytanie Tomasza nie wiem czy tak robia jak piszesz, ale przegrody od tak sie nie wicina jest to czesc chrzestna-kostna, ktora pelnia w nosie pewne funkcje, problemem jest moze niepoprawne jej korygowanie no ale 4 razy aby sie nie udalo, moze problemem jest cos innego jak malzowiny.