PRZEGRODA NOSOWA, POSTĘPOWANIE

napisał/a: Asto 2010-02-03 22:52
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pewien problem, za dokładnie to nie wiem jak postępować kilka dni po operacji.
Korektę przegrody nosowej miałem 16 dni temu. Szwy mam już oczywiście ściągnięte. Teraz mam problem, bo nie wiem jak z moją siłownią..
Czy będzie przeszkoda ćwiczyć, podnosić ciężary? dźwigać ? Słyszałem gdzieś, że wysiłek fizyczny należy ograniczyć tylko do 2 tygodni po operacji, a tyle właśnie minęło. Tak czy owak obawiam się ryzykować, bo ryzyko z własnym zdrowiem bywa niebezpieczne. Nie wiem też czy wysiłek fizyczny można porównać też do dźwigania ciężarów. W sumie to aż tak dużo tam nie podnosze, ale jak ćwiczę to aż do zmęczenia. Również mam pytanie co do biegania, czy może być to niebezpieczne.
Również idę do kolegi w sobotę na małe "party", będziemy oglądać walki w telewizji i nie wiem czy mogę skusić się na 1, max 2 piwa.. Boję się, że to może zaszkodzić na mój nos, wywołać jakiś krwotok. Proszę o odpowiedzi.
pozdrawiam.
Asto~
napisał/a: Hubert@ 2010-02-04 17:23
1) wysiłek lepiej na razie umiarkowany później można już normalnie ćwiczyć
2) a z alkoholem to jedno piwo raczej nie zaszkodzi ale więcej lepiej nie pić bo na pewno na zdrowie nie działa pozytywnie
napisał/a: Asto 2010-02-04 18:25
Rozumiem. A kiedy mogę już ćwiczyć bardziej? tak gdzies 1 miesiąc po zabiegu czy później? bo na razie jest 17 dni po zabiegu.
napisał/a: chorynonstop 2010-02-04 20:14
szczerze, z doswiadczenia ci moge powiedziec (gram w pilke)
po 1 przegrodzie (nieporozumienia) wrocilem do sportu (bieganie, granie, silka)
po 1,5 miesiaca ( wtedy jest na 100 % pewne ze sie ,,zroslo" i w miare zregenerowalo,
ale nie jestes pewny czy blona sluzowa ,,sie odbudowala" (kazda operacja, ingerencja uszkadza ją, nigdy
nie wroci do tego jak przed operacja)

1) zalecam 1.5 (to jest zdrowie, 1 raz sie je traci tylko)
2) piwo nie zaszkodzi, ale z umiarem (krwotok), lepiej sobie wg mnie 2 głębsze wypic........;;)
napisał/a: Hubert@ 2010-02-05 09:03
chorynonstop napisal(a):2) piwo nie zaszkodzi, ale z umiarem (krwotok), lepiej sobie wg mnie 2 głębsze wypic........;;)


Alkohol pod każdą postacią czy to piwa lub wódki tak samo oddziałowywuje na organizm ponieważ w każdym z tych napojów występuje ta sama substancja-etanol Ja osobiście bym nie ryzykował ale decyzja należy do Ciebie.