przedłużająca się miesiączka - czy to normalne?

napisał/a: Valkiriavf 2010-03-13 20:29
Witam,

Mam pytanie dotyczące długości trwania miesiączki. Otóż mam okres już od 14 dni i jak dotąd wcale nie wygląda na to, żeby miał się skończyć. Zastanawiam się, czym może być to spowodowane? Mam tak po raz pierwszy - do tej pory okres trwał max 6 dni.

Zaczęłam znowu (po 6-cio miesięcznej przerwie) przyjmować tabletki antykoncepcyjne (Yasminelle). Czy to może mieć związek z moim wydłużonym okresem?

Czy powinnam udać się do lekarza, czy nie mam powodów do obaw? Bardzo proszę o udzielenie mi porady.

Pozdrawiam,
Monika
napisał/a: wikam2 2010-03-13 21:58
Ty masz okres czy krwawienie z odstawienia?
napisał/a: Valkiriavf 2010-03-14 10:00
Mam okres. Zaczęłam brać tabletki 27.02 (po przerwie od września), kiedy miałam pierwszy dzień okresu i od tamtej pory ciągle mam krwawienia.

Gdzieś po tygodniu myślałam, że skończył mi się okres, bo krwawienie ustało a pozostało już tylko plamienie, jednak do dziś krwawienie występuje (choć są to bardziej gęste i ciemniejsze substancje).

Czy mam się tym niepokoić? Powinnam udać się do lekarza?
napisał/a: wikam2 2010-03-14 10:44
Nie bardzo jest to okres. Poprostu przy pierwszych opakowaniach mogą wystąpić plamienia. Które trwają czasem b. długo. Jest to skutek uboczny. Na wizycie poinformuj o tym gina.