Przedawkowanie xylometazoliny

napisał/a: donieq 2010-01-02 15:05
Witam , nazwa w temacie nie wiem czy jest prawidłowa ale wiem że jest to główny składnik kropli do nosa np " otrivin"

Mam 22 lata i okolo 3 lata temu mialem operacje przegrody nosowej , wszystko poszło ok ale po jakims czasie miałem bardzo częsty katar , więc używałem tych kropli które mi odrazu pomagały.
Teraz bez tych kropli nie moge oddychac normalnie , tydzień temu byłem mocno podziębiony i musiałem kupić krople bo straszny katar miałem , używałem ich z 3 dni.
Na dzień dzisiejszy nos mam "zamurowany" i z jednej komory cały czas sączy mi sie krew :( nie wiem co mam robić , mieszkam w Norwegii , mam Polskiego lekarza może on mi pomoże ?

Prosze o jakieś rady .
napisał/a: Agusia1982 2010-01-02 15:13
Xylometazoliny własnie dlatego nie wolno stosować dłużej niż 3 dni bo wysusza śluzówke dość szybko.
Znam nie jedną osobe,która bez tych kropli nie jest w stanie normalnie oddychać.
Wydaje mi się,że tutaj pomoże tylko wizyta u lekarza i jakieś nawilżania solą morską.
napisał/a: donieq 2010-01-02 15:18
zaczołem stosować własnie preparat "Marimer" czyli roztwór wody morskiej na jedym pisze ze jest do oczyszczania i udraźniania zatkanego nosa , a drugi " Produkt sterylny Fizjologiczny roztwór wody morskiej"
ale nie zabardzo mi to pomoga :( , może coś innego może mi pomóc ? i czy jak przestane brać krople czy kiedy będe miał normalnie drożny nos :/ ?
napisał/a: smoczyca1 2010-01-02 15:43
donieq napisal(a):zaczołem stosować własnie preparat "Marimer" czyli roztwór wody morskiej na jedym pisze ze jest do oczyszczania i udraźniania zatkanego nosa , a drugi " Produkt sterylny Fizjologiczny roztwór wody morskiej"
ale nie zabardzo mi to pomoga :( , może coś innego może mi pomóc ? i czy jak przestane brać krople czy kiedy będe miał normalnie drożny nos :/ ?

Nie rozumiem - dalej xylometazolin stosujesz?
A nie lepiej na odblokowanie nosa wziąć coś z pseudoefydryną doustnie-cirrus itp?
A nos spróbować podleczyć tridermem?
napisał/a: donieq 2010-01-02 15:52
nie no nie stostuje ostati raz brałem jak byłem chory , a teraz Marimer tak jak pisałem to jest roztwór wody morskiej , chyba nie złego ? i tak jak pisałem niemam narazie do lutego dostępu do apteki polskiej , wiec nie wiem czym mam sie leczyć ale może własnie jakis składnik leku znacie co mi pomoże ?
napisał/a: Agusia1982 2010-01-02 16:11
Marimar ładnie nawilża i można go spokojnie długotrwale stosować.
Napisałam o soli morskiej bo wiem,że daje chwilową ulge jak masz uczucie zatkanego nosa.
napisał/a: donieq 2010-01-02 17:29
A czy maśc propolisowa coś pomoże ? (3%)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-02 17:50
Mogła wdać się infekcja zatok. nawilżaj nos solą morską + zrób sobie parówki z samej pary wodnej lub dodatku np. Amolu jak mas gdzie kupić.
napisał/a: donieq 2010-01-02 17:57
mam coś podobnego do amolu " Leśna" ze słowacji jest to też coś do rozgrzewania , może być ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-02 18:02
donieq napisal(a):mam coś podobnego do amolu " Leśna" ze słowacji jest to też coś do rozgrzewania , może być ?


A jaki ma skład, bo nie znam tego leku.
napisał/a: donieq 2010-01-02 18:04
70vol Alcohol Denat , Aqua , needle , extract menthol perfum CL19140 CL 28440 d-Limonene , Cinnamal , Eugenol

na etykanie pisze , "Lesanka francovka"

Aha i nie spowoduje taka gorąca inhalacja krwotoku ? bo jak smarkam to dużo krwi wychodzi z nosa :(
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-02 18:11
Też tak myśle, bo nie znamy źródła pochodzenia krwotoków, mogą to być kruche naczynia krwionośne a w atkim przypadku parówki faktycznie niewsakzane. Ta krew jest jasna czy ciemna z srzkeplinami?