Przedawkowanie Nystatyny

napisał/a: jagodka6 2014-08-09 14:08
Witam,moj trzyletni synek ma w buzi infekcje wirusowo-grzybiczna I wczoraj dostalismy na to od pani doctor Nystatyne.Zalecenie bylo 4 dziennie po 1 ml.Wczoraj dostal 2 dawki w odstepie 6 godzin,dzisiaj rano kolejna i przed chwilka nastepna.Niestety chwila nieuwagi i maly zlapal za butelke i polknal tak na moje oko dodatkowe 2-3 ml.Na ulotce wyczytalam ze ten lek nie powoduje skutkow ubocznych,ale ja strasznie spanikowalam,zawsze trzymam leki schowane mozliwie jak najlepiej przed zasiegiem synka a tu taka wpadka...Mieszkamy w UK a w soboty niestety nasza przychodznia jest nieczynna,wiec nie mam jak skontaktowac sie z naszym lekarzem.Zadzwonilam na pomoc medyczna NHS i powiedziano mi ze Nystatyna nie jest toksyczna i wszystko powinno byc ok,ale ja i tak sie martwie...Dodam,ze synek wazy 15,5kg..

dziekuje I pozdrawiam
napisał/a: Ramadik001 2014-08-09 20:49
Myśle że nic się nie powinno stać nie połknął tego dużo, trzeba uważać na następny raz. Co do nystatyny cytat "Preparat jest zwykle dobrze tolerowany. Rzadko możliwe nudności, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka)"
napisał/a: delinka79 2014-08-09 20:59
Potwierdzam - nic się nie stanie.