PRZEDAWKOWANIE MAGNEZU?

napisał/a: krzysiek__888__ 2011-09-10 12:59
Witam.

Bralem magnez (BLUEMAG) przez tydzien jedna tabletke - jak zalecano gdyż miałem problemy z drganiem mięśni i lekko nerwowością.
Po paru dniach stosowania było lepiej...ale po tygodniu zaczęły mi się znów drgania mięsni(mocniejsze), ból głowy i bezsenność, byłem nadpobudliwy...nie wiem dlaczego...
Odstawiłem magnez na pare dni...objawy minęły...Potem znów spróbowalem wziąść tabletke z magnezem i znów nie przespałem nocy, głowa mnie bolała...itp
Dlaczego tak się dzieje??
Magnez miałem w normie ale w dolnej granicy - jakieś 30% zasobu -przed suplementacją.
Czyżby przedawkowałem MAGNEZ?? Dlaczego tak się dzieje?
napisał/a: czybit161 2011-09-10 13:14
Magnez musi być uzupełniany cały czas w dawce 350-400mg jonów magnezu dziennie
napisał/a: krzysiek__888__ 2011-09-10 13:57
No to dawka BLUEMAG ma 375mg, czyli dobrze stosowalem, więc dlaczego takie objawy mam po tym magnezie??
Czym to może być spowodowane? Da się go przedawkować w takiej dawce?
napisał/a: czybit161 2011-09-10 14:40
Tylko, że taki magnez jest słabo przyswajalny najlepsze są formy chelatowe myśle, że z tych 375mg przyswajane jest z 150mg, albo i mniej. Przy zdrowych nerkach nie da rady przedawkować magnezu biorąc do tego, że większość ludzi ma niedobór to przedawkowanie można by liczyć na kilka gram
napisał/a: krzysiek__888__ 2011-09-10 15:18
To od czego ból głowy i bezsenność, rozdrażnienie, drgania mięsni?? Po stosowaniu BLUMAG.
napisał/a: krzysiek__888__ 2012-01-08 10:19
Jednak chyba zle sie czuje po tym magnezie BLUEMAG. Kiedy na wieczór zażyje, czuje sie jeszcze bardziej rozdrazniony, nie moge zasnac!! Rano wstaje dużo wcześniej, ale nie w humorze, ogólnie po tym magnezie sie jeszcze gorzej czuje....sam nie wiem czemu:///// Pogłebia mi depresje...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-08 12:03
krzysiek__888__ napisal(a):Jednak chyba zle sie czuje po tym magnezie BLUEMAG. Kiedy na wieczór zażyje, czuje sie jeszcze bardziej rozdrazniony, nie moge zasnac!! Rano wstaje dużo wcześniej, ale nie w humorze, ogólnie po tym magnezie sie jeszcze gorzej czuje....sam nie wiem czemu:///// Pogłebia mi depresje...


99% ludzi lepiej śpi po magnezie, ja sam biorę go wyłącznie przed snem razem z cynkiem i wit. B6 (ZMA) widocznie Ci nie służy i należysz do tego 1%. Możesz na próbę zmienić na inny preparat albo po prostu jeść dużo produktów bogatych w ten minerał, choć osobiście uważam, że niedobory cieżko uzupełnić wyłącznie dietą.
napisał/a: silversurferek 2012-02-20 23:37
czybit16 napisal(a):Tylko, że taki magnez jest słabo przyswajalny najlepsze są formy chelatowe myśle,

A nie magnez w postaci wodoroasparaginianu ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-02-21 06:32
Każda forma organiczna jest bardzo dobrze przyswajalna.