Przedawkowanie LETROX`u?

napisał/a: oceansuccess 2014-07-04 14:38
POMOCY!
Przyszła mama moich dzieci umiera w bólach i cierpieniach. Jest chora na Haszimoto i standardowo brała codziennie letrox 50 w dawkach : 1 tab jednego dnia, nast dnia 0,5 tab i tak na przemian. Staralismy sie o potomstwo i endokr prowadzacy kazał kontaktowac sie jak tylko wynik testu bedzie pozytywny.. Los usmiechnął sie do Nas i obdarował Nas dwoma bijącymi serduszkami :)
Endok. po tej informacji automatycznie kazal brac 1,5 tab codziennie.. po ok 2 tyg zazywania zwiekszonej dawki zaczal sie koszmar - bezsennosc, uczucie duszenia sie, mocne uderzenia serca, ogromny bół żołądka i watroby, "tkliwosc" dwunastnicy,biegunka, wszystkoto co opisane jest winformacji oleku i jego przedawkowaniu. zrobilismy wszystkie mozliwe badania wykluczajace zatrucia. dodam, ze tsh, ft3, ft4dzisiaj badane i sa w normie..
Prosze o jakas konkretna odpowiedz, endokr prowadzacy nie odzywa sie a wizytadopiero we wrzesniu... :( Żona mi w oczach umiera, nie ma sily podniesc sie z łóżka.. POMOCY... :(
napisał/a: soaring 2014-07-04 16:15
Jeśli jest tak dramatycznie jak opisujesz to jedźcie na izbę przyjęć do szpitala a nie siedzisz na forum. Dzisiejsze badania kontrolne zostały zrobione po jakim czasie brania tej wyższej dawki?
napisał/a: oceansuccess 2014-07-04 16:43
Bylismy na izbie - reakcja- patologia ciazy, badania usg, gin itd - wszystko ok- wypisac do domu... tyle z ich strony pomocy... ;/

Badania dzisiejsze byly robione po 3,5 tyg zazywania podwyzszonej dawki. tsh 1,22 ft3 4.40 ft4 16.09
napisał/a: soaring 2014-07-04 17:02
Przy takich wynikach trudno zwalać objawy na hormon. Może to przeciwciała szaleją i dostarczają takich dolegliwości. Idźcie na ekg.
No i na kilka może odstawić hormon. Jeśli ustąpią objawy to ja bym wróciła do poprzedniej dawki, ale najlepiej żeby się endo wypowiedział.
napisał/a: Konstans 2014-07-04 17:04
Ja tu czegoś nie rozumiem - z zoną źle, źle toleruje Letrox to dlaczego nie idziecie do innego lek. gin. - prywatnie? Pełno ich. Skoro to ciąża mnoga tym bardziej wskazana jest szybka interwencja. Może wystarczy, że kompetentny lekarz zmieni hormon na Euthyrox. Sama byłam w ciąży i też niejednokrotnie lądowałam na patologii ciązy, wiem więc, że trzeba szybko i zdecydowanie działać.
Jak nie ten lekarz, to następny. Tak już niestety jest. Sama tak miałam. Działajcie !!!
Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-07-04 17:49
A ja nie rozumiem tego:

oceansuccess napisal(a):Bylismy na izbie - reakcja- patologia ciazy, badania usg, gin itd - wszystko ok.


To jest jakaś patologia ciąży czy jej nie ma?

Podaj normy dla fT3 i fT4.

Jeżeli uważacie że to wina leku, to można go odstawić na kilka dni (max 7-10) i wtedy można sprawdzić czy objawy mijają. Czas półtrwania lewotyroksyny tyle mniej więcej wynosi, więc szkody dla dziecka nie będzie. Ale jak już zostało to napisane, jak objawy są tak silne jak piszesz, to się idzie do innego lekarza, a nawet dwóch jak trzeba.
W ciąży organizm szaleje i to co opisujesz może być od setek rzeczy i tego przez neta się nie zdiagnozuje.