przedawkowanie leku letrox

elfiaczek
napisał/a: elfiaczek 2013-09-04 17:22
Witam moj mlodszy brat 17 lat ma niedoczynnosc
tsh 55,560. dostal lerox 50
Po czterech tygoniach mial zaczac brac 75 .
Po kilku dniach brania zwiekszonej dawki zaczol sie zle czuc drgawki,brak apetytu, wysokie cisnienie ogolne roztrzesienie, nerwowy. Nie wiemy co robic dalej lekarz bedzie dostepny dopiero w poniedzialek .
napisał/a: soaring 2013-09-04 19:16
po kilku dniach to szybko - dziwne. to niech wróci do dawki 50. a w piątek niech zbada tsh, ft4 i ft3 tak żeby mieć na poniedziałkową wizytę.
elfiaczek
napisał/a: elfiaczek 2013-09-04 21:19
Brat jest mlody ma 17 lat mama przerwala podawanie lekow bo nawet po zmniejdzeniu dawki nadl miał te dziwane drgawaki i zle sie czul nie ma apetytu.czy do poniedziałku moze nie brac leku. Mam pytanie czy moze brac selen ja tez mam niedoczynnos i lekarz mi zlecil selen a on nic nie dostał tylko letrox. Brat leczy sie u innego lekarza. Dziekuje za odpowiedz.
napisał/a: soaring 2013-09-04 22:25
może nie brać, przez kilka dni nic mu się nie stanie. ale żeby endokrynolog w poniedziałek był w stanie powiedzieć coś sensownego, naprawdę brat musi w piątek zrobić badania kontrolne, bo bez nich wizyta to będzie wróżenie z fusów.
jak najbardziej selen w dawce 100-200 mcg jest zalecany.
a wiecie oboje czym macie spowodowaną niedoczynność? badaliście przeciwciała, robiliście usg?
elfiaczek
napisał/a: elfiaczek 2013-09-05 22:37
Wszystkie badania robilismy ja mam po ciazy a brat niewiadomo skad ? Martwie sie o niego tsh 55,560, ft4 -12,4. ft3-? Anty tpo 600 Anty tg 4000 usg 60% objetosi nie pamietam opisu ,duza brat ma pogrubina szyje u dolu, nie ma guzkow. Skad takie wyniki u mlodego czlowieka?
napisał/a: soaring 2013-09-06 10:52
brat ma hashimoto, czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. a skąd się biorą autoagresje nikt nie wie, choć teorii są tysiące.
brat leczenia na pewno wymaga, ale być może potrzebuje mniejszej dawki. na teraz nieważne są już jego wyniki startowe (te które wkleiłaś), ale musi powtórzyć badania tsh, ft4 i ft3 przed wizytą u endo, żeby sprawdzić jak się zmieniły i czy faktycznie te dolegliwości to kwestia za dużej dawki. bez świeżych wyników cała wizyta będzie gdybaniem lekarza, zgadywaniem.

Ty też masz hashimoto?