przeczyszczenie i zaparcia

napisał/a: jacqu 2010-05-17 15:55
witam,

od jakiegoś czasu mam tak, że albo mnie czyści (rzadka, jasna - czasme nawet żółtawa konsystencja 1 - 2 razy dziennie) albo mam zaparcia - takie 2-3 dniowe, ale z myślałem, że to zła dieta więc zacząłem eksperymentować. okazało się, że nie mogę spożywać tłustego nabiału (twaróg, śmietana, tłuste i średnie mleko) o dziwo nie mam problemu z żółtym i topionym serem oraz jogurtem... Mleka samego w sobie nie lubię, czasem dodaję kropelkę mleka 0,5 do kawy :P No i wyeliminowawszy te produkty z diety odczułem lekką poprawę jeśli chodzi o przeczyszczenie. Czasami po 1-2 dniach przeczyszczenie samo przechodzi, a jak wezmę węgiel aktywny to wszystko sięod razu stabilizuje :) ale powiedzmy, że u mnie stan stabilny to jest taki wtedy nie oddaję kału przez 2-3 dni - ale czytałem że to się wtedy nazywa zaparciem. Czasem zaparcia się przedłużają i towarzyszą im intensywne wiatry. Poza tym żadnych niepokojących objawów typu zgaga, bóle brzucha, itp.

Wiem, że to temat dla gastrologa albo proktologa. niedługo się z tym wybiorę. Ale powiedzcie, bo może wiecie z czym to może być związane...
napisał/a: pawmaster 2010-05-17 23:42
O zaparciach mówimy kiedy trwają dłużej niż tydzień. 2-3dni to nie powód do paniki.