Przeczulice i inne dolegliwości...

napisał/a: 3f2baa3814d93487abad909217179dbe625e60c8 2013-01-05 15:09
Witam
Mam 18 lat, i posiadam wiele dolegliwości, może nie strasznych ale irytujących, tj.:
- szum oczny, który mam od dziecka
- jak byłem mały, piękny i młody często bolała mnie głowa, tak z przodu, nigdy z tyłu. Teraz w raczej rzadko
- widzę rozbłyski światła, takie minimalne punktowe, zauważyłem je w też na początku gimnazjum, w sumie to rzadko bywają, raz na kilka dni? Czasem w ogóle.
- kilka sporych mętów w oczach (nieregularnych), i dużo mniejszych widocznych przy jasnym świetle (okrąłych) na tle np. nieba, te większe zauważyłem je pod koniec podstawówki/początek gimnazjum, mniejsze bodajże trochę później
- wydaje mi się, że trochę zbyt długie powidzenie
- czasem zdarza mi się, że samoistnie napinają mi się mięśnie, np. nóg czy rąk, takie szybko powtarzające się tiki typu - biceps mi drga
- są też okresowo występujące przeczulice w jednym miejscu, za to losowym, np. skóra głowy, policzek, bok ciała, dłoń, ramię, część uda czy w tym momencie cześć łydki, kostki i dwa najmniejsze palce u nogi, itd. Nawet delikatne głaskanie powoduje przykre wrażenie, tak jakby ta część była poparzona czy coś. Co ciekawe przeczulice wydaje mi się, że nie występowały po "suplementacji diety" multiwitaminami

A, dodam jeszcze, że mam wadę wrodzoną czyli rozszczep podniebienia i wargi.
I nigdy nie byłem z tymi objawami u lekarza ani nie mam żadnych badań.
Nie widzę jakichś nasileń tych objawów, że jest coraz gorzej czy coś.

Stąd rodzi się moje pytanie: czy wynika to z mojej wady wrodzonej, z niedoborów czy z powodu jakiejś choroby a przyjmowanie witamin i tym podobnych miało tylko efekt autosugestii? Albo ja nadaje się pod leczenie psychiatryczne?