przeciwciała

napisał/a: felko 2006-11-10 14:53
czy ktoś moze zinterpretować mi wynik Anti-TPO 631.7 IU\mL z góry dziękuję
napisał/a: KATERINA 2006-11-22 02:44
Witam!!!
Świadczy o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy albo Basedowie albo Hashimoto co musisz zrobic to
TSH
Anti TPO
Anti TG
usg tarczycy
wolne hormony tarczycy ft 4 i ft 3
ogólną morfologię
OB
i NATYCHMIAST do endokrynologa.
Jesli masz dzieci córki to trzeba je tez skontrolowac robiąc pełny panel badań bo to choroby dziedzieczne.Takie badania powinna mieć tez Twoja Mama bo problemy te częściej dotykają kobiet,nie radzę ignorowac tego
napisał/a: cacanus 2010-02-18 13:49
Witam.
Bardzo prosilabym o pomoc,otoz od 5 lat borykam sie z wypadaniem wlosow,nie moge powiedziec iz nagminnym lecz w ciagu tych lat nabawilam sie niezlych przeswitow i braku wlosow co oczywiscie przybija mnie kompletnie...Bylam juz u paru dermatologow ktorzy przypusczaja iz moze to byc lysienie nadrogenowe,dlatego tez zrobilam badania..niby wyniki sa w normie a jednak gdzies problem musi lezec..Jezli wiecie wiecej niz ja prosze o pomoc ,nie moge pozwolic na to by zyc w niewiedzy co mi jest,tracac do tego wlosy..
oto moje wyniki...

TSH(3GEN) 2,15uUl/ml NORMA 0,27-4,2

FT3 6,31 pmol/l NORMA 3,10-6,80

FT4 20,37 pmol/l NORMA 12,0-22,0
napisał/a: cacanus 2010-02-18 13:51
Androgenowe przepraszam...dodam jeszce iz wynikach wyszlo iz mam nadmiar fosforu....
norma 2,20- 4,80 gdzie ja mam 5,89 mg/dl
napisał/a: KATERINA 2010-02-18 15:02
Proszę pani
liczy się ogólna morfologia
OB
cukier
jeśli to androgenowe to odp. hormony {jakiś konkretnie ma pani nadmiar} i czy dr zalecił kuracje? Kuracje są wielomiesięczne { leki "na zewnątrz" -skóra głowy i wewnętrzne problem może być złożony a i leczenie wielomiesięczne więc trzeba byc po opieką dobrego lekarza. Zmiany następują po wielumiesiącach czasem po 6 widać pierwsze rezultaty!
Pojedynczy wynik fosforu nie musi o niczym złym świadczyć - przyjmuje pani jakiś preparat zwierający fosfor? Na takie przypadki dr musi "całościowo" patrzeć więc ten wynik dla kogoś kto nie widzi innych badań, pani samej niewiele znaczy! Przede wszystkim jaki ma pani poziom wapnia? I jak się pani odżywia? To może mieć znaczenie jeśli pani dieta obfituje w mięso, napoje typu Coca cola, ma pani problemy z nerkami, jakieś bóle kostne?
Kto i dlaczego zlecił pani badania tarczycowe jeśli to androgenowe łysienie? Wyniki są ok. W ramach badań rocznych może pani samo TSH sobie spr. A tak to oczywiście, lekarza swego proszę zapytać{ ma pani jakieś typowe objawy chorej tarczycy?} - wiadomo dr panią widzi/leczy i zna inne sprawy związane z pani zdrowiem! Był robiony trichogram - bo skoro robią tarczycę to znaczy, że definitywnie wyeliminowano inny typ łysienia?! Jak była pani do tej pory leczona?
napisał/a: KATERINA 2010-02-18 16:33
Odnośnie ostatnich zdań?! Po co/ w jakim celu dr zrobił/kazał spr pracę tarczycy jeśli stawiając diagnozę że to łysienie androgenowe niejako wyeliminował, że to coś od tarczycy? Czy została pani uprzedzona/poinformowana, że leczenie jest wielomiesięczne i często problematyczne bo chodzi też o rozkład tych hormonów/wpływ ich na mieszki włosowe?!