przeciwciała IgE a swoiste przeciwciała

napisał/a: wiosna500 2014-01-27 19:06
Witajcie, mam pytanie czy przy bardzo dobrym wyniku przeciwciał IgE- ok. 12 u/m można wykonać swoiste przeciwciała IgE na kilka wątpliwych alergenów czy to bez sensu? Czy to całościowe IgE to jakby zsumowane przeciwciała swoiste czy jakoś inaczej to działa?
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-27 21:29
https://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10028852.html
napisał/a: wiosna500 2014-01-28 21:21
Właśnie wczoraj to czytałam przed napisaniem postu. Z tego artykułu wynika, że całkowite IgE to suma swoistych przeciwciał. Tylko czy tak jest naprawdę? W internecie piszą różne głupoty;)
Czyli bez sensu jest badać swoiste IgE w moim przypadku?
napisał/a: ~Anonymous 2014-01-28 21:49
Ja mam IgE 15 przy normie dla dorosłych 100. Można poczytać różne publikacje na ten temat. Oczywiście występują u mnie różne alergie. A ostatnio wyszły przeciwciała przeciw endomysium. Badania IgE jak i endomysium były równocześnie wykonywane. Czy można robić? Jeśli są jakiekolwiek podejrzenia uważam że tak.Pozdrawiam.
napisał/a: wiosna500 2014-01-29 18:34
Renesans napisal(a):Ja mam IgE 15 przy normie dla dorosłych 100. Można poczytać różne publikacje na ten temat. Oczywiście występują u mnie różne alergie. A ostatnio wyszły przeciwciała przeciw endomysium. Badania IgE jak i endomysium były równocześnie wykonywane. Czy można robić? Jeśli są jakiekolwiek podejrzenia uważam że tak.Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem jednak, że przeciwciała na endomysium to nie są swoiste przeciwciała IgE? A czy badanie poziomu swoistych przeciwciał pokazuje ich liczbę czy tylko mówi czy są obecne?
napisał/a: wiosna500 2014-02-07 17:29
Mam jeszcze pytanie odnośnie alergii bez zwiększonego poziomu przeciwciał IgE (swoistych i całkowite IgE). Jak się leczy taką igE- niezależną alergię? Czy pomagają wtedy leki przeciwalergiczne typu Zyrtec?