Przechowywanie Leków

napisał/a: Ramadik001 2014-04-14 20:25
Cześć, chciałem zapytać o przechowywanie leków, mieszkam na 4 piętrze w bloku :) ogólnie temperature w domu w tych warunkach mam 23-24 stopnie, grzejniki są zakręcone nic nie grzeje, nie wiem skąd taka temperatura, w szafce mam 22 stopnie i to tam przechowywuje leki, ale co zrobić gdy temperatura na dworzu skoczy do 25 stopni albo i latem do 35? temperatura w domu wyniesie około 30 stopni, wiekszość leków mam przechowywać w temperaturze do 25 stopni, w szafce bym miał w tedy pewnie około 27, wyrządziło by to wielką szkode :)?, nie mam zimniejszego miejsca w domu.
napisał/a: Ramadik001 2014-04-14 22:10
Mam takie miejsce, koło kaloryfera w domu gdy idą rury do ściany jest poprostu taka wnęka jakby i jest tam ciemno a od tego kaloryfera i od tych rur jak jest wyłączony a włączam go tylko w zimie. "bije" jakby zimno, można by tam umieścić leki normalnie na ziemi położyć? jest tam około 19 stopni, w pokoju 23, nie wiem jak to będzie w lecie wyglądać.
napisał/a: Michaleczekk 2014-04-30 10:05
Leki w trakcie upałów możesz normalnie przechowywać w lodówce, standardowa temperatura to około 5 stopni na plusie.
napisał/a: Ramadik001 2014-05-25 19:01
Spoczko, mam ten Luivac i ten Imunoglukan po 2 opakowania, do końca kuracji 2 miesiace, włożyłem te leki do plastikowego pudełka z zamknięcie coś ala na sałatki albo kanapke, taki przezroczysty, zamknąłem i włożyłem do lodówki na samą góre, po pewnym czasie na ściankach pudełka zrobił sie jakby osad, po przejechaniu palcami czuć było delikatnie mokro, wilgoć. Czy nie zaszkodzi to tym lekom ? było by miło gdyby ktoś odpisał, to pewnie od tych upałów, w domu mam 27st. A lodówka sama sie rozmraża, na tylnej ścianie lodówki woda sie skrapla i zamraża na zmiane, pudełko trzymam tak w połowie górnej półki, ani nie odrazu na początku ani nie przy tylnej ścianie.

P.S Własnie zauważyłem że zawilgocona ścianka pudełka jest ta od tylnej ściany, myslicie że pudełko zatrzyma wilgoć żeby się leki nie popsuły ;p?