przebarwienia na skórze twarzy

napisał/a: venticello 2009-05-17 22:18
witam serdecznie,
od jakiegoś czasu zauważyłam że na czole pojawiły mi się lekko brązowe plamy, wątpię żeby było to związane z częstym opalaniem ponieważ nie chodzę na solarium ani też nie "nadużywałam" promyków słonecznych :) oprócz tego przebarwienia pojawiły się też w kącikach oczu i zaraz obok na kościach policzkowych.. czy mogę liczyć na fachowe wyjaśnienie skąd bierze się tego typu niedogodność i jak sobie ztym radzić?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie. dziękuję i pozdrawiam wszystkich..
napisał/a: dimedicus 2009-05-18 06:43
Ile Masz lat?
napisał/a: venticello 2009-05-19 22:25
mam 34 lata
napisał/a: dimedicus 2009-05-19 22:39
Trochę za wcześnie na zmiany starcze.Wskazane wykonanie badania krwi.O(ogólne i chemia)
napisał/a: venticello 2009-05-20 09:10
byłam u pani dermatolog, która powiedziała że nic nie da się z tym zrobić... zapytała tylko czy stosuję środki antykoncepcyjne, powiedziałam że nie.. więc powiedziała że może to być związane z funkcjonowaniem wątroby.. :(
ale o badanie ogólne krwi poproszę mojego lekarza pierwszego kontaktu... dziękuję.
napisał/a: Pomocy!!! 2009-05-20 19:47
hej,mam 16 lat od jakiegoś czasu pojawiło mi sie jakieś przebarwienie na nosie, bardziej wygląda to jak plamka... jest koloru czerwonego raz lekko fioletowego nie raz nawet wpada w lekki beż ;( raz zanika a raz jest, nie dawno miałam lekkie zapalenie skóry... i potem mi to zostało ;(( chciałabym się dowiedzieć czy mi to zostanie do końca zycia ;(( ?;'( czy może sa jakies maści lub kremy żeby to zeszło ???
napisał/a: MartaiKuba1 2009-05-23 18:41
Pomocy!!! napisal(a):hej,mam 16 lat od jakiegoś czasu pojawiło mi sie jakieś przebarwienie na nosie, bardziej wygląda to jak plamka... jest koloru czerwonego raz lekko fioletowego nie raz nawet wpada w lekki beż ;( raz zanika a raz jest, nie dawno miałam lekkie zapalenie skóry... i potem mi to zostało ;(( chciałabym się dowiedzieć czy mi to zostanie do końca zycia ;(( ?;'( czy może sa jakies maści lub kremy żeby to zeszło ???


zajrzyj do apteki i podpytaj o emulsję do mycia oraz krem, który przeznaczony jest do małych powierzchni skóry emolium. Łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, więc moga się sprawdzić w twoim przypadku. Używam ich systematycznie i przynosi to efekty. Daj znać czy pomogły. Trzymam kciuki.
napisał/a: Pomocy!!! 2009-05-29 14:16
Chciałam się jeszcze zapytać,czy można używać mydła siarkowego do twarzy na ta plamke? ostatnio zauważyłam że mi podrażnia, ale musze mieć te mydło na syfki ;(
elekti
napisał/a: elekti 2009-05-31 10:50
możesz też spróbować przemywać twarz wodą z cytryna, wyrównuje koloryt skóry i jest to środek naturalny :)
napisał/a: tokarinka11 2011-11-03 17:43
Ja na rózne maści tylko wyrzuciłam kase w błoto bo wcale mi na moje przebarwienia nie pomogły, dopiero poszłam na konsultacje do gabinetu w spa cece i kosmetyczka skierowała mnie na mikrodermabrazję. Nawet nie ma porównania jakie są po czymś takim efekty a jakie były wcześniej, mam o wiele lepszą cerę. Wg mnie już lepiej iść do specjalisty niż samemu kombinować.
napisał/a: anetab4 2012-10-19 10:40
Moja mama też miała przebarwienia na twarzy. Znalazłyśmy taki salon No+Vello, w którym usuwają przebarwienia IPLem. Jest duża różnica w wyglądzie skóry. Taka jednorazowa wizyta kosztuje tylko 99zł. Zachęcam do spróbowania. :)
napisał/a: packa 2013-06-24 22:40
a czy takie przebarwienia nie można zredukować kremem? sądzę że jeśli pojawiły się dość niedawno można spróbować. Na rynku dużo jest produktów na takie rzeczy, głównie działają rozjaśniająco, na tej stronie jest jeden fajnie opisany może się zdecydujesz :) kremnaprzebarwienia.com.pl