Przebarwienia na łydkach

napisał/a: alekks 2013-08-02 23:14
Jestem 17-letnią dziewczyną i od kwietnia borykam się z zapaleniem mieszków włosowych na łydkach. Pierwszy dermatolog przypisał mi antybiotyk "Dalacin C", którego wzięłam dwa opakowania. Zapalenie chwilowo minęło. Pozostały jednak brązowe przebarwienia. Ten pierwszy dermatolog kazał smarować mi kremami wybielającymi, więc kupiłam "ACNE DERM" i "HASCO DERM" i smarowałam te łydki niecałe 2 miesiące. Przebarwienia nie znikały, a często się zaczerwieniały. Na stan zapalny stosuję też "Davercin" i "Klindacin T". Byłam u drugiego dermatologa, który powiedział mi, że tych przebarwień nie da się już usunąć i takie zostaną.

Czy da się te przebarwienia jakoś usunąć? Jeśli nie da się kremami, to może jakoś laserowo? Czy jest w ogóle możliwość laserowego usunięcia takich przebarwien? Dodam, że wybieram się na laserowanie usuwanie włosów na nogach i to może zapobiec nowym zapaleniom, ale przebarwienia i tak pozostają.
zdjęcie( z aktualnym stanem zapalnym)

http://zapodaj.net/images/426349986cb87.jpg

PS. Mogę wysłać zdjęcie łydek z przebarwieniami jeśli link się nie otworzy :)
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-08-03 08:54
Witam
Spróbuj korektora antybakteryjnego z Avon - Clearskin oraz krem Alantan plus.
Czy po stosowaniu Klindacin T - zauważyłaś poprawę lub nasilenie objawów?
Ja smaruję takie przebarwienia na plecach, Acnde Derm i Alantan Plus.
Zwróć uwagę również czy po depilacji, zaczerwienienie nasila się, jeżeli tak to smaruj za każdym razem po takiej czynnośći: kremem Pilarix.

Pozdrawiam