pryszcze, włoski

napisał/a: kizi88 2015-10-06 23:04
Ja się właśnie trochę podłamałam, właśnie widzę swoje pierwsze czarne włoski w miejscach w których nie powinno ich być Emotikon frown
w lutym odstawiłam yasmin i spironol (od yasmin mięśniaki), które usunięto mi dwa tygodnie temu. Jestem czysta, nic teraz nie biorę, ale za to TWARZ CAŁA W SYFACH i te nieszczęsne WŁOSKI!!!!!!!!!
Jutro dzwonię do endo, myślicie, że powinnam mnie skierować na jakieś badania? czy nadal mamy się sugerować tymi z 2014?
Proszę również od podpowiedzi jaką suplementacje można stosować w tym przypadku.
napisał/a: soaring 2015-10-07 16:30
masz problem z androgenami, ale trudno bez diagnostyki orzec czy na tle jajnikowym, czy nadnerczowym, bo spironol hamuje wszystkie, a yasmin ewentualnie nieco wspomaga hamowanie androgenów ze strony jajników.
oczywiście że sensowny lekarz powinien zlecić najpierw diagnostykę a potem leki, bo to nie jest witamina C, że można łykać bez większych ograniczeń.
inna sprawa, że w większości przypadków nie ma innych metod "leczenia" nadmiernego owłosienia niż hamowanie androgenów spironolem/ dexametazonem/ pigułkami anty. ale wszystko zależy od stanu ogólnego Twojego zdrowia, planowanej ciąży, obciążeń chorobami naczyniowymi, problemów z nerkami, itp. itd.
niestety znalezienie dobrego endo czy gina jest tak prawdopodobne jak wygranie w lotto.
napisał/a: kizi88 2015-10-07 21:30
Liczyłam na to, że odpiszesz, bardzo Ci dziękuję! mam stwierdzone PCOS, nadnerczy nikt mi nie badał.
Co do anty to już nigdy ich nie wezmę. Wizytę u endo mam we wtorek, nie znajdę innego lekarza, bo w moim mieście innych nie ma, więc na razie wierzę w tą panią :)
Ostatnie badania robione w styczniu 2014 r. potem ten nieszczęsny yasmin oraz spironol.
Od lutego nic nie biorę, fajny okres na zrobienie badań, tylko obawiam się, że dr na nic mnie nie skieruję...
I tu moje pytanie właśnie, co według Ciebie/Was powinnam zbadań, które hormony odkładnie zanim znów zacznie mnie czymś faszerować, chcę z nią trochę powalczyć, ale nie mam adekwatnej wiedzy w tym temacie dlatego napisałam do Was :)

I jeszcze suplementy, możecie coś polecić?
napisał/a: soaring 2015-10-07 21:53
a masz wyniki z tego stycznia 2014? coś co możesz dokładnie przytoczyć? opis usg, hormony, itd?
jak teraz wygląda Twoja waga, aktywność, jadłospis? czy od czasu odstawienia leków masz okres, owulacje? czy miesiączki sa obfite, bolesne? ile masz lat? czy rodziłaś, czy planujesz i w jakiej perspektywie, itd. potrzebuję więcej danych ;)
napisał/a: kizi88 2015-10-07 22:19
dziękuje, że chcesz pomóc, do końca tygodnia powinnam być u siebie w mieszkaniu, wtedy uzupełnię post w niezbędne informacje, pozdrawiam :)