Pryszcze na twarzy po goleniu trymerem do włosów

napisał/a: skatewujo 2015-05-07 19:32
Witam
mam następujący problem. Zauważyłem że po goleniu twarzy maszynką elektryczną, a dokładniej trymerem na długość 2-3mm po dniu lub dwóch dniach wyskakują mi dziwne zmiany na twarzy. Zaczynają się one od swędzenia w określonym miejscu, następnie miejsce robi się czerwone, z tego miejsca wychodzi taki biały mały włosek, który praktycznie sam wychodzi po złapaniu go pincetą. Miejsca te swędzą, robią się czerwone, po urwaniu tego włosa smaruję to miejsce metronidazolem, na drugi dzień jest typowy pryszcz z białą główką która po kolejnym dniu praktycznie znika.
Jak zapobiec aby po goleniu nie wyskakiwały takie zmiany? Czym one mogą w ogóle być, jak im zapobiec? Jak się nie goliłem ponad miesiąc nie miałem takich przypadków, zauważam to zawsze dzień lub dwa po pogoleniu się trymerem - Trymer zawsze sparzam wrzątkiem, trzymam go przez kilka minut, wycieram do sucha i wtedy dopiero golę.

Z góry dziękuję za pomoc
napisał/a: theblackcat 2015-05-08 09:43
Zapalenie mieszków włosowych lub podrażnienie może Ci sie robi .
A czy przed goleniem myjesz twarz?
napisał/a: skatewujo 2015-05-08 10:43
Przed użyciem trymera jedynie przepłukuję twarz wodą ciepłą i potem zimną, a po przejechaniu trymerem po twarzy myję twarz żelem do mycia Sebamed 5,5ph. Możliwe, że po tym powinienem czegoś jeszcze użyć, ale pytanie czego. Większość kremów mnie zapycha - głównie gliceryna i parafina.
napisał/a: skatewujo 2015-05-08 10:55
Oczywiście po przepłukaniu wodą twarzy, suszę ją i dopiero potem używam trymera