pryszcze na dekolcie

napisał/a: asiksa84 2010-06-30 20:27
WITAM!MAM 25 LAT I STRASZNY PROBLEM!OD DŁUŻSZEGO CZASU NA MOIM DEKOLCIE POJAWIAJĄ SIE MAŁE IDUŻE KROSTKI I PRYSZCZE!CZASEM ZOSTAWIAJĄ BLIZNY.NIEWIEM CZYM TO JEST SPOWODOWANE I JAK TEMU ZARADZIĆ!JAKIEŚ TABLETKI?MAŚCI?WITAMINY?POMÓŻCIE!
napisał/a: piotrosiama 2010-06-30 20:32
Witam !
Czy Ty przypadkiem te pryszcze wyciskasz ? Jeśli tak - to jest to błąd. Bo te pryszcze rozlewają się wtedy na większą powierzchnię ciała. Trzeba by zadać sobie pytanie co jest przyczyną ich powstawania. Tabletek na to nie ma ale konsultacja z dermatologiem pomoże wybrać najskuteczniejszy specyfik.
Pozdrawiam.
napisał/a: indigo5 2010-12-07 20:41
co do tabletek na pryszcze, to mogę polecić Aknenormin - to jest lek z izotretynoiną, który musi przepisać dermatolog. ale te tabletki są naprawdę skuteczne i leczą naprawdę ciężkie postacie trądziku i pryszczy.
napisał/a: erykah 2010-12-12 21:10
ja mam pryszcze i ropne krosty na twarzy, dekolcie i plecach i też szukam informacji na temat tego Aknenorminu i izotretynoiny. możecie napisać coś więcej?
napisał/a: dafff 2010-12-14 18:18
ogryyzka napisal(a):ja mam pryszcze i ropne krosty na twarzy, dekolcie i plecach i też szukam informacji na temat tego Aknenorminu i izotretynoiny. możecie napisać coś więcej?



Raczej obstawiam, że to jest izotretinoina ;)
No cóż to jest metabolit witaminy A i raczej stosuje ją się doustnie i taka kuracja może potrwać 16-20 tygodni. Po zażywaniu tego leku obserwowanych jest wiele objawów ubocznych. Ale jest taki dość nowy lek Retin-A-Micro i jest stosowany miejscowo (czyli do smarowania obszarów zmienionych wypryskami). Nie podrażnia skóry i nie wywołuje reakcji fotouczuleniowych (czyli można wychodzić na słońce). Dostępny jest w formie 0,1% żelu. Innymi lekami stosowanymi miejscowo może być np. Differin albo Zarac. Ale wiadomo zawsze może wystąpić zaczerwienienie albo nadmierne złuszczanie i wysuszenie skóry.
napisał/a: slawiczek1908 2010-12-14 19:34
kup może Vizaxinum albo CleanClar jest to na oczyszczenie skóry a Vizaxinum też mam kupiłem ostatnio bo widziałem opinie ludzi. na forum więc warto spróbować . kupisz w aptece kosztuje koło 14 zł na caly miesiac starcza i 1 tabletka dziennie
napisał/a: dafff 2010-12-14 21:18
W tabsy Vizaxinum to jakoś nie wierzę. Myślę, że jeżeli chcesz się pozbyć na dobre tych wyprysków to trzeba zastosować radykalniejsze środki. Maści albo zwykle doustne retinoidy.
napisał/a: kittie_cat 2010-12-15 15:43
Jeżeli chciała byś się przejść z tym do dermatologa, to może przepisać ci przepisać płyn Hoffmana. To taki specyfik na bazie spirytusu z dodatkiem m.in eteru. Ma działanie aseptyczne i dobrze wysusza krostki. Używała go moja koleżanka i naprawdę po pewnym czasie efekt był niesamowity. Z tego co wiem nie można nabyć gotowego, przygotowują w aptece. Nie jestem na 100% czy recepta lekarska będzie niezbędna, powinnaś po prostu iść do apteki i porozmawiać o tym z farmaceutą, może możliwe jest zakup bez recepty.