proteza natychmiastowa

napisał/a: apfel1 2010-05-17 21:21
Wkrótce zamierzam usunąć pod narkozą około 10 zębów górnych,mam pytanie odnośnie protezy natychmiastowej-ile potrzebnych jest wizyt do zrobienia tejże protezki? Tylko jedna na wyciski,tz przed wyrywaniem zębów?
A potem po wstawieniu jej też są jakieś wizyty? Słyszałam że po 24 godz jest wizyta kontrolna i nie wolno wyciągać z ust protezy w pierwszej dobie potem następne wizyty po 2-3 dniach,potem po 3 tygodniach i 2 miesiącach......czy to prawda?
I jak długo taką protezę można mieć ? Jedna lekarka mi powiedziała że mogę już ją mieć na stałę a druga że taka proteza jest tylko czasowa na kilka miesięcy.....Więc kto ma rację?
napisał/a: Dorota851 2010-05-18 22:53
Witaj z tymi kontrolami to prawda , bo proteza zaczyna "siadać" i może obcierać w niektórych miejscach, co do wymiany to ona trwała nie bedzie, bo ona bedzie siadać tak jak wczesniej napisałam i potem efektu estetycznego nie bedzie
napisał/a: apfel1 2010-05-19 00:40
Droga Pani,
To może lepiej jest zrobić protezę już docelową po wygojeniu się dziąseł?
Po jakim czasie można wykonać już protezkę? Tz ile goją się dziąsła po tak licznych ekstrakcjach?
I czy po tylu wyrywaniu zębów też są jakieś kontrole?
napisał/a: Dorota851 2010-05-19 12:35
Witam , najpierw robi sie natychmiastową protezkę , ponieważ inne prace te bardziej perfekcyjne wymagają wielu wizyt i ingerecji w jamie ustnej, gojenie się ran to czas okolo 7 tygodni , można jak najbardziej kontrolować to , ale jeśli nic sie nie dzieje to nie trzeba aż tak kontrolować to
napisał/a: apfel1 2010-05-19 15:33
dzien dobry
dziękuję Pani za odpowiedź-- a czy taka natychmiastowa proteza w ogóle jest wskazana?
Czy coś się stanie jeśli jej nie zrobię ?
a tylko wykonam tę docelową już po wygojeniu się ran?
napisał/a: Dorota851 2010-05-19 20:05
lepiej tak , bo też chroni rany , poza tym jest inny komfort wogóle, po wygojeniu ran jak najbardziej można wykonać docelową pracę
napisał/a: Kaleta Dentystyka 2010-06-08 14:52
apfel napisal(a):dzien dobry
dziękuję Pani za odpowiedź-- a czy taka natychmiastowa proteza w ogóle jest wskazana?
Czy coś się stanie jeśli jej nie zrobię ?
a tylko wykonam tę docelową już po wygojeniu się ran?


Proteza natychmiastowa to taka, którą pacjent otrzymuje bezzwłocznie po usunięciu zębów. Lekarz przed usunięciem zębów pobiera wyciski szczęki. W laboratorium przygotowywany jest model gipsowy i wycinane są z niego zęby przeznaczone do ekstrakcji. Na takim modelu przygotowywana jest proteza natychmiastowa, która chroni dziąsła, jest jak najbardziej wskazana, zwłaszcza jeśli usuwanych jest wiele zębów
napisał/a: impresja_switu 2012-10-29 11:11
jak ktoś się decyduje na taki krok to też musi mieć dobrego protetyka, bo ja sobie nie wyobrażam usunąć zębów, a potem dostać protezy, z którą będzie coś nie tak. W takich sytuacjach musi być ktoś naprawdę dobry, a do takich osób należy moim zdaniem doktor Urszula Kuczyńska. Jest świetna, dokładna i rzetelna.
napisał/a: viki71 2012-10-31 18:33
ważka napisal(a):jak ktoś się decyduje na taki krok to też musi mieć dobrego protetyka, bo ja sobie nie wyobrażam usunąć zębów, a potem dostać protezy, z którą będzie coś nie tak. W takich sytuacjach musi być ktoś naprawdę dobry, a do takich osób należy moim zdaniem doktor Urszula Kuczyńska. Jest świetna, dokładna i rzetelna.

Odpowiadasz na post z przed 2,5 roku.Raczej zbyt pózno.
mali_lali
napisał/a: mali_lali 2017-09-11 13:28
Pewnie osoba, która tu szukała protetyki już ją znalazła i ma piękny uśmiech, ale ja niedawno też szukałam i mogę polecić - może ktoś będzie szukał teraz - Eurodental w WArszawie. Do wyboru są 4 lokalizacje. Mogę polecić ich w zakresie wstawiania implantów zarówno w przypadku braku pojedynczego zęba (upadek syna z huśtawki), jak dużych braków (babcia p070-tce).