proteza górna nylonowa

napisał/a: pankleks 2010-02-02 01:39
witam

mam do usuniecia ok 10 zebów na górze,nie chciałabym protezy na której widac nieefektowne klamry,
słyszałam ze istnieja protezy nylonowe o wiele ciensze niz akrylowe i lzejsze i najwazniejsze bez klamer,i naklejana chyba na klej...
czy taka proteze kazdy moze miec? w moim przypadku bedzie to czesciowa protezka,czy na wlasne zyczenie moge kazac sobie taka protezke wykonac?
napisał/a: Dorota851 2010-02-02 09:45
Możesz , ale nie polecam Ci tych protez , tych klamerek nie widać w jamie ustnej , porozmawiaj ze stomatologiem co będzie lepsze , może masz warunki na mosty?
napisał/a: pankleks 2010-02-02 14:20
dziękuję Doroto za odpowiedź,mostków raczej nie będę mogła mieć gdyż nie będzie ich na co naczepić po stronie prawej mam do usunięcia 1,2,3,6,7,8 a lewa strona pójdą zęby 1,5,8 i byc moze 3
dużo tego prawda :(
nawet nie wiem czy wogóle się nada dla mnie proteza klamrowa??????
a możesz mi powiedzieć dlaczego nie polecasz tej protezy nylonowej?
napisał/a: Dorota851 2010-02-02 22:31
Może być proteza szkieletowa ale wydaje mi sie że można oszlifować wszystkie zęby górne co zostaną i dostawić i na całą góre mosty zrobic nie widze wiec nie wiem jak to i na zdjeciu wyglada, co do protez koszt jakis ich jest a wymiana bylaby szybsza niz myslisz lepiej zainwestowac raz a dobrze
napisał/a: pankleks 2010-02-02 23:33
Dorotko,mosty na pewno byly by najlepsze ale tak jak pisalam nie bedzie jak ich zaczepic gdyż po jednej stronie nie bedzie zeba filarowego zależy mi na szybkim zrobieniu tego tz wyrwaniu i uzupełnieniu braków za kilka miesiecy wyjezdzam z polski na dłuzszy okres i poprostu czasu brakuje....najchetniej wyrwala bym wszystko i wstawila cala gorna szczeke bo zeby naprawde sa kiepskie te co zostana dziur nie maja ale sa krzywe nie wiem juz sama co robic.....
mimo to dziekuje.
napisał/a: Dorota851 2010-02-03 08:37
nie będzie dobrym rozwiązaniem wyrwanie wszystkiego i wstawwienie górnej całościowej protezy uwierz mi , zrób proteze szkieletową one są stabilne pomogą w utrzymaniu lepszej czystośći i są najwygodniejsze ze wszystkich innych porozmawiaj po tym ze stomatologiem jak to widzi