proszę poradę

napisał/a: TomaszN 2015-03-30 14:37
mianowicie zdiagnozowano umnie przewlekłe zapalenie żołądka z bakteria ph i refluks, brałem antybiotyk na bakterie a na refluks biorę controloc i debretin.czasem czuje ból w okolicach mostka i swedzenie w krtani.staram jeść noc ciężko strawnego nie pije nie palę.miałem robiona gastroskopie 3tyg temu.
napisał/a: Konstans 2015-03-30 18:47
TomaszN napisal(a):mianowicie zdiagnozowano umnie przewlekłe zapalenie żołądka z bakteria ph i refluks, brałem antybiotyk na bakterie a na refluks biorę controloc i debretin.czasem czuje ból w okolicach mostka i swedzenie w krtani.staram jeść noc ciężko strawnego nie pije nie palę.miałem robiona gastroskopie 3tyg temu.


Witaj,
o jaką poradę prosisz?
Eh... te leki Ci nie pomogą. Proklamuję to o dawna i niestety ale nie mylę się.
1. wylecz zapalenie odpowiednią dietą przeciwzapalną. Odstaw nabiał, gluten, jedz mniej mięsa. Twoje menu powinno składac sie w zup, warzyw lekkich + odrobina miesa/ryby/jajko (ale polecam je na 4 tyg. wykluczyc, bo to silny alergen). Dodawaj zdrowe tłuszcze, jak oliwa, olej lniany, awokado. Ogranicz owoce a jak już to rób duże przerwy między posiłkami. Na kolację jedz postne pieczone, parowane ziemniaki, ew. ryz ale bez tłuszczu + trochę warzyw (ale bez).
2. pij na czczo siemię lniane mielone.
3. suplementuj olej z wiesiołka, omega3.
4. pij herbatki ziołowe - rumianek, lipę, prawoślaz.
5. wylecz HP ale wspomagaj sie obficie probiotykami !!!!
6. jedz kiszonki.
7. wyklucz z diety przetworzone jedzenie, ketchupy, musztardę, gotowce.
8. jak wyleczysz stan zaplany - zakwaszaj żołedek ocet jabłkowym z woda, sokiem z cytryny.
Refluks Ci minie po wprowadzeniu zmian z diecie.
Pozdrawiam :)