PROSZE POMÓŻCIE

napisał/a: Bartek22224 2007-11-13 20:13
PROSZE POMÓŻCIE byłem u lekarza i mam bardzo złe wyniki EKG mam skierowanie do szpitala ale nie poszedłem teraz mam ciśnienie 120/50 wmiare dobrze się czuje czy może mi coś grozić??
pomóżcie
napisał/a: kate18stg 2007-11-13 21:29
cisnienie masz super, no a jesli wynik EKG jest nie za dobry to radze zrobic kontrolny i udac sie na wizyte do kardiologa
napisał/a: angel3 2007-11-14 14:29
Ciśnienie roskurczowe nieco za niskie... Ale co dokładnie wykazało Ekg?

[ Dodano: 2007-11-14, 17:12 ]
Ekg może wykazać pewna nieprawidłowości lecz napewno nie tyle i tak wiarygodne, aby postawić diagnozę, no może poza blokiem p-k, chociaż i w tym przypadku konieczne jest wykonanie holtera. Badanie może rzucać podejrzenia na bradykardię (zwolniona akcja serca), bblok, tychykardię. Zrobione podczas ataku wskazje częstoskurcz nadkomorwy, komorowy, migotanie, trzepotanie przedsonków. Może ujawnić zaburzenia rrytmu- nadkomorowe, komorowe, czzy też wpw. W niektórych ekg może wyjść na jaw też przerost komór, przedsionków, co moż wiązać sie z nadciśnieniem tętnuczym (raczej wykluczone w twoim wypadku), niedomykasnością zastawek (głównue mitralnej), wadą serca, czy wiele imnych. Kilka godzin, minut przed zawałem również unosi się załamek s. A stwierdzenie, że wynik ekg jest bardzo zły o niczym nie mówi. Oczywiście wcalnie nie muszą to być te wskazane choroby. Napisz co dokładniej zobaczono w ekg.