Proszę o rade 4 latek problemy z nózkami.

napisał/a: monia_11 2015-04-02 21:15
Witam jestem mamą Prawie 5 letniego Mateusza.Prawie dwa lata temu zauważyliśmy ze młody krzywo stawia stopy ,po konsultacji stwierdzono przyinfekcyjne zapalenie stawu biodrowego,i nie dano nam zadnych wytycznych.
Obecnie Mati chodzi tak jakby nie zginał kolan i oczywiście stawia stopy w rotacje zewnętrzną .Utrudnia mu to okropnie życie ponieważ w przedszkolu dzieciaki biegają ,mają różne zawody a on nie daje razy ich dogonić ,przewraca sie . Jak biega to wygląda jak kaczuszka ,strasznie sie meczy bo macha dużo rękami aby złapac równowage. Najgorzej jest rano kiedy wstaje z łożka nózki stawia nie pewnie i podtrzymuje sie mówi ze bolą go stopy.Przeszedł tez trzy razy wysiękowe zapalenie stawu biodrowego prawego. Ale badano mu tylko biodra,kolan i stawów skokowych nie .W zeszłym roku byliśmy w IR był badany w kierunku MIZS badania wyszły w normie ,ale to mnie nie uspokoiło poniewaz lekarz powiedział ze choroba może sie u niego rozwijac mimo tego że jak narazie nie ma zadnych czynników we krwi .
Teraz sama nie wiem co mam robic badania są (poza jednym gdzie wynik ANA wyniósł 1:80 czyli słabo dodatni świecenie jąderkowe)ok lekarze nic nie mówią jak postępowac ,a ewidentnie widac ze młody sie męczy ..Boje sie o niego i nie wiem co myślec ,dodam tylko ze moja mam choruje na RZS a mąż w dzieciństwie przeszedł chorobe Peterhesa.
Prosze o rade .
napisał/a: Peter 2015-04-03 08:50
akinommonika napisal(a):Witam jestem mamą Prawie 5 letniego Mateusza.Prawie dwa lata temu zauważyliśmy ze młody krzywo stawia stopy ,po konsultacji stwierdzono przyinfekcyjne zapalenie stawu biodrowego,i nie dano nam zadnych wytycznych.

Żadnych wytycznych??? Skandal.
Proponuję poszukać lekarza o specjalizacji rehabilitacja. Natomiast by cokolwiek sugerować w kierunku diagnostyki, to musiałbym widzieć wszystkie wyniki badań i jak był leczony, nie tylko ANA. Poza tym, jeśli ANA1 (bo jak rozumiem, tego wynik dotyczy), to jeśli jest dodatnie, to wykonuje się ANA2 i czasem ANA3.
napisał/a: monia_11 2015-04-03 19:39
Po świetach postaram sie wstawic skan wyników badań.
Młody miał robione tylko ANA 1. Teraz 28 kwietnia idziemy na rehabilitacje ,nasza Pani Pediatra wysłała nas na korekte chodu wraz z masażami .Nurtuje mnie tylko pytanie dlaczego nie dostaliśmy takiego skierowania od Ortopedy czy Ir.
Wiem jedno że teraz jak pójde do ortopedy to niech zrobią mu usg stawów skokowych i kolan . Dodam ze chodzimy do ortopedy w WIM na Szaserów.
napisał/a: monia_11 2015-06-20 10:04
Po wizycie u ortopedy stwierdzono u nas opuchlizne lewego kolanka ,na rtg nic nie wyszło ,usg wykazało lekko zwiększoną ilość płynu . Teraz mamy jeszcze skontrolować biodra{usg} ,ponieważ młody ostatnio sygnalizował ze go bolą ,szczególnie prawe.Pani doktor powiedziała ze na na kości udowej i piszczelowej w rtg widac zagęszczenie kości . Co to znaczy to nie wiem !! Ma tez koślawość kolan .Oczywiście mamy skierowanie do reumatologa ,ponieważ pani doktor powiedziała ze z jej strony to tyle i trzeba udac sie do reumatologa ,wygląda jej to na MIZS. Mamy jeszcze powtórzyć morfologie. Czy może byc tak ze badania mogą wychodzic ok ,mimo tej choroby ????Dodac ze Pani ortopedka powiedziała ze nalezy tez powtórzyc gen ana ,poniewaz w zeszłym roku wyszedł 1:80 typ jąderkowy .A jednym z czynników tej choroby jest własnie te badanie. I ze mimo innych badan w normie choroba może ie roziwjac .Dodam ze obrzęk kolana trwa juz ponad 7 tyg. W zeszłym roku jak był wysięk w biodrze zewnętrznie nic nie było widac jedynie to że syn utykał .
napisał/a: Peter 2015-06-22 13:02
Tak jak napisałem wyżej, ANA 2 konieczne do badania jak i nie zaszkodzi ANA 3. Jak najbardziej powtórzyć też ANA1. Morfologia też, CRP też.
napisał/a: annap111 2015-07-24 19:24
Witam Panią serdecznie,jestem w trakcie leczenia syna,,który miał objawy podobne do Pani synka.Bardzo proszę o informację jaką otrzymaliscie diagnozę i leczenie.pozdrawiam.anna
napisał/a: agataw1 2015-07-27 12:21
Zapraszam do kontaktu c Centrum Rehabilitacji Constance Care, www.constancecare.pl , 22 111 00 57 , info@constancecare.pl

Mamy doskonałych specjalistów i najnowocześniejszy sprzęt do rehabilitacji dzieci. Współpracujemy z Centrum Zdrowia Dziecka.

Pozdrawiam serdecznie