proszę o przetłumaczenie z łaciny

napisał/a: kama1987r 2009-10-14 14:41
Hyperplasia et dysplasia epithelil plani gradus mediocris (CIN II) Proszę o pomoc
napisał/a: dimedicus 2009-10-14 18:18
Hyperplasia et dysplasia epithelil plani gradus mediocris (CIN II)

Rozrost i nieprawidłowy rozrost nabłonka płaskiego stopnia średniego (CII wg 3 stopniowej skali,wskazuje,ze wystąpują komórki nietypowe co sugeruje zmianę przednowotworową)
napisał/a: Szwedunia 2009-10-16 11:31
Bardzo prosze o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego polipa szyjki macicy:

Polypus glandularis cervicalis et fragmenta endocervi sine leasionibus-materiał I,II
napisał/a: kama1987r 2009-10-22 16:52
kama1987r napisal(a):Hyperplasia et dysplasia epithelil plani gradus mediocris (CIN II) Proszę o pomoc

A jeżeli mogłabym dowiedzieć się o możliwość leczenia tego schorzenia... Tzn moja siostra była na rozmowie z lekarzem prowadzącym i on zaproponował jej 3 możliwości leczenia. Chciałabym się dowiedzieć która metoda jest najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza. 1, monitorownie poprzez miesieczne wizyty na USG 2, skrocenie szyjki macicy- "dokrajanie" 3, Histerektomia. Dodam, że moja siostra 2 tygodnie temu miala skracana szyjke macicy ale niestety wynik przyszedl zly. Nie wiemy ku czemu sie bardziej kierowc. Prosze o rade
napisał/a: dimedicus 2009-10-23 07:12
Ja zastosował się bym do wariantu obserwacji a dopiero w zależności od wyniku dalsze działanie.Ale decyzja należy do pacjentki.