Proszę o poradę, chyba poważny problem:(

napisał/a: prepond 2007-11-18 16:47
Witam,

Zdarzyło się to drugi raz... Wstałem rano i zauważyłem że moje serce bardzo szybko bije około 2-3 razy na sekundę. Nie odczuwałem żadnych dolegliwości, może byłem lekko osłabiony. Za pierwszym razem około rok temu było podobnie... szybka akcja serca ale byłem wtedy bardzo słaby, miałem odruchy jakby wymiotne. Dodam że czasami wsłuchuje się w bicie serca i pracuje ono nierówno, rzadko ale się zdarza... Zauważam to ponieważ dziwnie się wtedy czuje. Zaczyna szybko bić, potem zwalnia poniżej normy i z powrotem bije normalnie. Proszę o poradę, co z tym robić, co to może być, do jakiego lekarza się udać? U nas w małym miasteczku ciężko o jakieś skierowania (wiadomo).

Dziękuję bardzo.
napisał/a: angel3 2007-11-18 17:18
Szczerze mówiąc, myślę, że nic Ci nie dolega. Wiele osób ma podwyższoną akcję serca oraz ciśnienie. Oczywiście nalezy zrobić badania. Ekg, może holter oraz echo jeżeli będziesz miał taką mozliwość. Wg. mnie najbardziej prawdopodobna jest tutaj nadczynność tarczycy. Częstym objawem jest choroby jest własnie tychykardia. A więc poproś o zbadanie hormonu tarczycy. Jeżeli wszystkie badania wyjdę dobrze (a myślę,że tak), to nie powinieneś sie przejmować.
Pozdrawiam.