proszę o pomoc w zinterpretowaniu wypisu ze szpitala

napisał/a: serek1 2014-08-24 14:15
Witam w związku z nietrzymaniem gazów miałem wykonywaną kolonoskopię oraz TRUS. Otrzymałem taki wypis:

Fiberokolonoskopia: Wynik Aparat wprowadzono do kątnicy. W zstępnicy i esicy miejscami zatarty rysunek naczyniowy, błona śluzowa nieco obrzęknięta - pobrano wycinki do badania z zstępnicy., z esicy. W pozostałych odcinkach jelita obraz prawidłowy.

Usługa USG: Diagnostyka ultrasonograficzna przewodu pokarmowego Wynik Aparat BK Falcon 2101 Głowica 2050 6-16 MHz Nietrzymanie stolca. Zwieracz wewnętrzny o zachowanej ciągłości,prawidłowej echogeniczności,grubości ok. 2mm. Zwieracz zewnętrzny o zachowanej ciągłości, prawidłowej echogeniczności grubości ok 5.mm. Kurczliwość w badaniu dynamicznym prawidłowa. Mięsień łonowo odbytniczy symetryczny. W badaniu nie stwierdzono patologii.

Epikryza:

Chory lat 32,został przyjęty do kliniki z powodu podejrzenia zapalenia jelita grubego oraz objawów nietrzymania gazów/stolca. W celu wykonania planowej kolonoskopii i TRUS. W wykonanym badaniu TRUS nie stwierdzono patologii. W kolonoskopii stwierdzono cechy przewlekłego zapalenia błony śluzowej okrężnicy oraz pobrano materiał do badania histopatologicznego. Po badaniu, po okresie obserwacji chory w stanie ogólnym dobrym został zakwalifikowany do wypisu do domu.

Zalecenia:
1. Dalsza opieka w poradni chirurgicznej.
2. Asamax 500 mg 1 tabl 3x dziennie


Proszę o informację na czym miałaby polegać dalsza opieka w poradni chirurgicznej czy będę miał zabieg usunięcia jelita? czy jakikolwiek inny zabieg??
napisał/a: MOJA PORADA 2014-08-29 23:48
Powinieneś się zastosować do zaleceń, ale nie musisz się chyba niczego obawiać. Pozdrawiam.