Proszę o pomoc w stwierdzeniu co mi jest

napisał/a: pepe1551 2016-07-22 22:59
Witam

Mam 23 lata i od ponad mięsiąca dręczy mnie wiele dolegliwości z układu pokarmowego i nie tylko .
Zaczeło sie od tego że jak przychodziłęm do pracy rano nie mogłem się dobudzić i ogólnie byłem zmęczony pózniej pojawiło sie osłabienie mięśni (pracuje na budowie i trzymanie wiertarki było ciężarem dla mnie) z czasem pojawił się też spadek masy głownie mięśni i po czasie zrobiłem sobie pare dni wolnego myślałem że to przemęczenie ale jednak objawy się nasilały i do pracy już nie wróciłem. pozniej doszło wiele problemów z układu pokarmowego jak zaparcia , odbijanie , wzdęcia,bóle brzucha, nudności , uczucie pełności w żołądku i gdy próbowałem coś zjeść miałem wrażenie ze zaraz mi żołądek rozsadzi .bywały stolce z krwią i śluzem oraz nie strawione jedzenie najcześciej były to warzywa lub produkty zbożowe , czasami mam wrażenie że to co zjem nie przechodzi przez mój układ pokarmowy i zalega we mnie.bywały też dni że wogóle nie korzystałem z toalety. Póżniej doszły problemy z pamiecią oraz z koncentracją z bólem głowy. Zauwazłyme po sobie że po posiłku nasilają mi sie objawy neurologiczne zaczynam robić sie senny boli mnie głowa czasami zaburzenie równowagi no i problem z pamiecią i koncentracją dodam jeszcze że zle reaguje na tłuste posiłki i mleko.

miałem robioną morfologie krwi , badanie krwi na wątrąbe , badanie krwi na trzustke, badanie moczu , badanie tarczycy , badanie na cukrzyce, ekg serca ,badanie na wirusowe zapalenie wątroby typu B i C , badanie dna oczu , usg brzucha , konultacje z neurologiem , konsultacje z hepatologiek , konsultacje z internistą i żadne z tych badań nic nie wykazały jestem już strasznie przemęczony ; ( czuje się jak wrak człowieka a mam dopiero 23 lata
napisał/a: przemek551 2016-07-23 22:36
Twoje problemy wynikają ze złego trawienia. Masz za mało dokwaszony żołądek i masz tego efekty. Sam to przerabiałem. Musisz zwiekszyć ilość kwasu w żołądku.
napisał/a: pepe1551 2016-07-23 22:56
moje dolegliwosci żołądkowo-jelitowe troche ostatnio osłabły ale to nie znaczy że już ich nie mam czasami wracają ale reszta innych objawów dalej się utrzymują. Co byś radził na zwiekszenie kwasu w żołądku ? dodam jeszcze ze od dawna cierpei na reflux
napisał/a: przemek551 2016-07-23 23:17
Cierpisz na refluks - masz odpowiedz. Nie bierz żadnych leków IPP , musisz zwiekszyć ilość kwasu. Dużo soli ale takiej nieoczyszczonej bez antyzbrylacza , kłodawskiej lub himalajskiej. Możesz tez spróbować zakwaszać octem jabłkowym ale można wtedy gdy nie ma żadnych nadżerek w przełyku i żołądku. Stosujesz jakąś diete?
napisał/a: pepe1551 2016-07-23 23:23
nie stosuje żadnej diety a co do soli gdzie taką dostane ?
napisał/a: przemek551 2016-07-23 23:28
Przydała by sie dieta, jeśli chcesz poprawić swój stan zdrowia. Sól dostaniesz hmm w sklepie kiedyś widziałem taką kłodawską niejodowaną ale jeśli bedzie problem to w zielarskim poszukaj , lub w aptece , sam kupowałem himalajską.
napisał/a: pepe1551 2016-07-23 23:30
a jaką byś zalecił diete ?
napisał/a: przemek551 2016-07-23 23:40
Jakąś lekkostrawną , nic smażonego, bez nabiału a najlepiej bez glutenu na jakiś czas zobaczyłbyś czy jest jakaś poprawa.
napisał/a: pepe1551 2016-07-23 23:47
Chyba nie zaszkodzi spróbować , zastosuje twoje rady i w razie czego odezwę się co u mnie. Dzięki że próbujesz mi pomóc pozdrawiam
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-07-24 17:52
Witam

Krótki zarys odżywiania przy problemach gastrologicznych:
https://polki.pl/zdrowie/choroby,dieta-przy-refluksie-zoladkowo-jelitowym,10393896,artykul.html

Jeśli chodzi o Twoje samopoczucie, w tym artykule napisałem o kilku sprawdzonych suplementach które pozwalają przywrócić siły witalne:

https://polki.pl/zdrowie/leki,jak-poprawic-aktywnosc-psychiczna-i-fizyczna-organizmu-w-okresie-przemeczenia,10405902,artykul.html

W okresie jesiennym gdy organizm jest bardziej narażony na zmiany temperatury, stres, stosowałem mieszankę Wyciągu różeńca górskiego, Żeń szeń Ashawagandha, Macca. Można spróbować od małych dawek - kompleks taki zapewnia Olimp Stress Control - bynajmniej ja potrzebowałem większych dawek.

Pomocnym suplementem który uzupełnia niedobory witamin i minerałów kiedy nie mamy możliwości aby zadbać o prawidłową dietę jest: Proszek zasadowy. Stosuję 2 razy do roku firmy Langsteiner w dawce 7g po śniadaniu. Rzadko go używam z tego względu że lepiej zadbać o prawidłowe odżywianie a nie sztuczne uzupełnianie niedoborów. Lecz rozumiem każdego co do braku czasu, chęci.

Pozdrawiam
napisał/a: pepe1551 2016-07-24 23:25
Przemek jak byś jeszcze mogł mi powiedzieć jak stosować tą sól bo kupiłem himalajksą ale nie wiem czy mam ją mielić do jedzenia czy rozpuszczac w szklance z wodą z góry dzięki
napisał/a: przemek551 2016-07-25 00:26
Ja robie tak ze rozpuszczam szczypte w szklance wody i wypijam pol godziny przed posiłkiem, mam tez taką w postaci małych kamyczków i tą biore 2,3 grudki i ssie jak cukierki zarówno przed posiłkiem jak i po posiłku.
Do poczytania:
[code:2xl0cvdg]http://cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=17&t=1367&hilit=s%C3%B3l+lecznicze[/code:2xl0cvdg]