PROSZĘ O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKU EEG SYNA

napisał/a: gosiek317 2014-05-24 14:38
Witam. W lipcu byłam z synem (7 lat) w szpitalu na diagnostyce tików. jednak nie bardzo nam to zdiagnozowano ale przy badaniu eeg w czuwaniu badanie wykazało czynność podst. prawidłową skl. sie z fal alfa 9 Hz o amplit. do 50 uV. Na tym tle w lewej okolicy centralno-skroniowej widoczne pojedyncze oraz w grupach fale ostre o amplit. do 60 uV. W badaniu we śnie wykazało to samo z dopiskiem -narastające w senności.HV i FS bez wpływu na zapis.
Dziś po 8 m-cach, zrobiliśmy ponownie to badanie w czuwaniu i wyszło podobnie. Czynność podst. prawidłowa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych skł. się z fal alfa 9 Hz o ampl. do 50 uV. W odprowadz. czołowych widoczny niskonapięciowy rytm beta. RZ obecna. Na tym tle w lewej okolicy skroniowo-ciemieniowej widoczne są w grupach i krótkich seriach fale wolne 4-5 Hz o zaostrzonym rysunku i ampl. do 70 Hz. HW i FS bez istotnego wpływu na zapis.
Nie bardzo wiem co to wszystko znaczy?
Czy coś grozi mojemu synowi?
Czy mamy zwracać na coś szczególną uwagę albo ostrożność?
W sierpniu lecimy do Anglii, czy przezycia związane z lotem samolotem lub temu podobne silne emocje mogą zmienić jego stan?
Pytam jako laik, bo słyszałam ze dzieci z uśpioną padaczką nie mogą być narażane na silne emocje?
Z góry dziękuję za informacje.
napisał/a: kaktus007 2014-06-25 23:45
moje dziecko ma padaczkę i też mam uważać na emocje. więc czy uśpiona czy nie, to bez różnicy.
natomiast jeśli chodzi o wolne fale, to córka koleżanki ma też takie zapisy eeg, a nawet chyba gorsze z tego co kojarzę, a na padaczkę nie choruje.