proszę o pomoc - rak? jądra

napisał/a: jazzbell1 2009-10-09 18:16
Witam,
Mój 31 letni brat odebrał dzisiaj wyniki krwi: markery - AFT: 2,05, LDH: 245 BHCG: 44,68. Poza tym ponad normę wyszły: monocyty: 11,3, płytki krwi RDW-SD: 42,7, PDW: 12,6, P-LOR: 31, OB: 6.
USG brzucha prawidłowe, a jąder: jądro lewe (23/22/55) jednorodne, najądrze OK, płyn OK; jądro prawe (chore): (32/35/45) nieliczne przegrody włukniste, wzmozone unaczynienie, płyn w osłonkach OK, najądrze w łączności z jądrem bez wyraźnyxh granic, żylaków, powróżków nie stwierdza się. Wniosek z USG: NPL TESTIS DX.
Lekarz urolog stwierdził wstępnie podejrzenie Raka zarodkowego (Carcinoma embryonale) – typ dorosłych. Skierował natychmiast na usunięcie chorego jądra prawego.
Mój brat zauważył zmiany ok 3 tyg. temu, chwilę potem poszedł do lekarza i brał przez 2 tyg. przepisane: Nospa, Dikloberl, Doxycylina. Zaczął niedawno odczuwac pieczenie i powtórnie zrobił badania, poszedł do lekarza (j.w.). Kazał mu tez zdac nasienei do Banku Nasienia w Łodzi - co zrobił dzisiaj. W poniedziałewk ma iść do bełchatowskiego szpitala.

Proszę , podpowiedzcie mi jak to wygląda? jakie sa wstępne rokowania, bo wiem, że dopiero po usunieciu jądra, więcej będzie więcej wiadomo. Proszę..
Iza D.