PROSZĘ O POMOC - LEUKOCYTY, WĘZŁY CHŁONNE

napisał/a: kasia2141 2007-11-25 17:44
Witam ,problem który mam nie dotyczy mnie ,a mojej siostry od 1,5 roku na głowie zaczeły jej wyskakiwac jakies guzki ,raz sie chowały po czym ponownie wyskakiwaly, pojawily sie tez w nowych miejscach, najpierw byly male ale z czasem rosły, miesiąc temu wyskoczyly jej za uchalm, lekarz powidzial ze mogą to byc węzły chłonne i wyslal ją na pełne badania z badan wynika ze ma obniżony poziom leukocytów ,nie znam sie na liczbach ale cos ok 22% ,a norma to podobno 25%wyczytalam na internecie ze moze to powodowac zmiejszenie WBC i moze to prowadzic do bialaczki ,ale ona ma WBCw normie bo ok 8,5 a norma jest od 4-10 ,co więc to może być ,juz po nocach spac nie mogę strasznie się martwie.PROSZE POMÓŻCIE !!!

PS. nie wiem czy to ma jakis wplyw na wynik badan ale byly one robione jeden dzien po miesiączce
napisał/a: Peter 2007-11-26 12:54
Nie powinno się wykonywać badań zaraz po miesiączce. Chyba, że jest to konieczne.
Podaj wszystkie wyniki badań, bo do tego, co napisałaś nie da się odnieść.
napisał/a: anisia_85 2007-11-27 14:00
Witam, mam problem i bardzo prosze o odpowiedz, lekarz hematolog stwierdzil u mnie niedokrwistosc z niedoboru B12, mialam juz 7 iniekcji z B12 i kontrolna morfologie, ktora wyszla jeszcze gorzej niz przed zastrzykami z wit. B12.Dwa tyg temu rozmaz bialych krwinek byl dobry a dzis jest taki: NEUT-1,36,NEUT-40,3%.LYMPH-45,8%.MONO-9,49%. Wczesniej poziom leukocytow byl w normie a teraz za niski: WBC-3,37.HCT-28,2.RBC-2,55.HGB-9,74.MCV-111.MCHC-34,5.MCH-38,1.RDW-22,5. PLT-332.PDW-16,8.MPV-8,42. Bardzo prosze o odpowiedz co moze mi dolegac wizyte u lekarza mam za tydzien ale strasznie sie denerwuje. Moja mama zmarla na bialaczke. Czy moje wyniki moga wskazywac na bialaczke? Musze dodac ze nie robilam morfologii na czczo, czy to moze byc przyczyna zanizonych neutrofili i leukocytow??
napisał/a: Peter 2007-11-27 14:55
Osobiście natychmiast skonsultowałbym się z lekarzem. Podawanie wit. b12 w przypadku podejrzenia choroby nowotworowej jest absolutnie niewskazane. Nie wiem, na jakiej podstawie stwierdził, że to anemia z niedoboru wit. B12, czy miałaś badany poziom jej we krwi?
I nigdy nie wykonuj badania po przyjęciu pokarmu, bo wyniki sa niemiarodajne.
napisał/a: anisia_85 2007-11-27 15:33
Podejrzenie choroby nowotwprowej?? o Boze, ale mnie teraz zmartwiles. Tak mialam robiony poziom wit. B12 wynik jest za niski:WIT B12-125,5 a norma to 197-866.Poziom zelaza 153ug, ferrytyna-116ng a kwas foliowy-6,ong. mialam takze opis erytrocytow i granulocytow. Bardzo prosze powiedz mi cos wiecej na temat wynikow i czy wskazuja na powazna chorobe czy rzeczywiscie jak mowila hematolog na niedokrwistosc z niedoboru B12.

[ Dodano: 2007-11-27, 15:44 ]
Chciala bym jescze dodac ze z anemia borykam sie od dawna tylko ze do tej pory byla to anemia z niedoboru zelaza. Ale poziom WBC pierwszy raz mam taki niski tym bardziej ze dwa tygodnie temu byl w porzadku, tak samo neutrofile w rozmazie byly poprzednio w normie. Czy to moze byc jakis blad, albo czy moglo to spowodowac stosowanie domiesniowo B12 lub to ze nie bylam na czczo??