Proszę o pomoc co mi dobiega

napisał/a: Dawid90801 2017-02-28 11:11
Witam,
Mój problem zaczął się ok.5 miesiący temu. Dodam że od ponad roku ćwiczę na siłowni wcześniej brałem odżywki białkowe,kreatyne i nic mi nie było.
Jednak po odstawieniu wyżej wymienionych odżywek po ok.4 msc kupiłem odżywkę węglowodanowo-białkową oraz stack kreatynowy mój problem zaczął się ok.miesiąc po odstawieniu odżywek.
A więc objawy:
Przelewanie w brzuchu, gazy, wzdęcia, takie poszarpane(strzępowate) stolce często miękkie koloru jasnobrązowego (w nim są czasem takie pomarańczowe kawałki jakby cieniutki plasterki łososia pokrojone w kostkę) ,czasem jest normalny stolec, o bardzo miękkiej konsystencji, opadające na dno. Brzuch czasami boli, raczej był obolały poniżej lewego żebra i na wysokości pępka z lewej strony. Stolce zazwyczaj miałem nawet 2-3razy dziennie. Dodatkowo zawsze gdy podcieram się papierem toaletowym to piecze mnie odbyt.Dodam,że wcześniej po wypiciu odżywki węglowodanowo-białkową po ok.5 min miałem straszne parcie (ból straszny był i jakby nachodziła mi gorączka) w dodatku było to rozwolnienie

Po czasie objawy się zmniejszyły, ale są nadal.
Przelewanie, wzdęcia i gazy raczej bardzo małe(ale są). Stolce nieraz twarde, nieraz papkowate, ale nadal postrzępione(poszarpane), które są w dużej ilości i składają się z kilku kawałków. Kolor już nie jest zawsze pomarańczowy, nieraz jest taki brązowy. Stolce zawsze przychodzą rano po wstaniu i wieczorem, wtedy mam takie parcie. Jednak pieczenie odbytu czasem zostało.
Dolegliwości nasilają się gdy zjem coś czego dawno nie jadłem lub jak np: zjem deser lodowy.


Zapomniałem dodać,że mam 18 lat i najchętniej bym ciągle spał (przed tymi problemami tak nie miałem).
Co może mi dolegać i jakie badania wykonać ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-28 11:29
Takie objawy się zdarzają bo kiepskiej jakości odżywkach (tanie, mało renomowanych firm), natomiast na pewno nie można tego łączyć miesiąc po ich odstawieniu.
Szukałbym przyczyny raczej w diecie.
napisał/a: Dawid90801 2017-02-28 11:34
djfala jeśli chodzi o odżywki to nie brałem w ciemno i tanich gdyż: gainer (wegle+białko) z firmy Scitec Nutrition,stack kreatynowy Universal Storm. Teraz policzyłem i to nie był miesiąc po odstawieniu tylko ok.4-5 max 6 miesięcy (bo po tamtych odżywkach miałem problem z trądzikiem). Tych odżywek wyżej wymienionych już dłuuuugo nie biorę a jednak problemy nadal są ;/ zapomniałem dodać,że z kałem czasem była przezroczysta maź. Co mam zrobić żeby te problemy ustąpiły ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-28 11:59
I sądzisz, że jakimś cudem po 6 miesięcy od zaprzestania brania tych odżywek one ciągle na Ciebie tak działają? Bądź poważny.

Skoro piszę, że winna jest raczej dieta, to zacznij od jej zmiany. Wprowadź dietę eliminacyjną i sprawdź czy nie ma zmian. Zacznij od eliminacji pieczywa, albo najlepiej glutenu jako tako. Jak po 1-2 tygodniach nie będzie poprawy zmieniaj produkty. Tutaj innej drogi. Oczywiście są choroby dające takie objawy, ale jest ich dziesiątki od IBS po zakażenia pasożytnicze ale tutaj przez neta to nikt Cię nie zdiagnozuje.
napisał/a: Dawid90801 2017-02-28 12:06
Nie tak nie sądzę.. a jakie badania najlepiej przeprowadzić ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-28 12:23
Żadne. Na początek przyjrzyj się diecie.
napisał/a: Dawid90801 2017-02-28 16:44
Zauważyłem,że te objawy prawdopodobnie pobudza pierś z kurczaka i do niej przyprawa
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-02-28 20:09
Kurczak jest jednym z najmniej alergizujących produktów, więc to mało prawdopodobne, ale na przyprawę jak najbardziej możesz tak reagować.
napisał/a: pepe1551 2017-03-01 20:29
masz podobne objawy co ja mialem na poczatku swojej przypadłości. twój problem może wynikać ze zbyt małej kwasowości w żoładku spróbuj go zawkasić wygogluj sobie jak zakwasić żołądek może coś pomoże. były robione próby trzustkowe z krwi ?
napisał/a: Dawid90801 2017-03-03 00:38
pepe nie robiłem jeszcze żadnych badań. Znalazłem post na forum gdzie chłopak miał podobne objawy http://commed.polki.pl/biegunki-strzepowate-pomaranczowe-stolce-wyniki-vt99194.html i okazało się,że miał Lamblie
napisał/a: jary1949 2017-03-19 17:09
Dawid . Po pierwsze - musisz obowiązkowo iść do lekarza.Poproś o zbadanie kału. Poproś potem o kolonoskopię.Możesz mieć też żylaki odbytu - hemoroidy które potrafią boleć.Szczególnie zastosuj różnorodną dietę- bardzo dużo warzyw , owoców.Uważaj na niektóre owoce zbytnio zakwaszające.tylko jedno jabłko dziennie.
Dodatkowo są produkty bezkolizyjnie oczyszczające nasze wnętrze - popytaj , poszukaj .Nikt tu ci ich nie zaproponuje - bo nie można tego robić.Lekarz ci powie jakie.Jesteś młody lecz się , idź do gastrologa , do proktologa itp.Pozdrawiam i życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia pod warunkiem ,że nigdy więcej nie będziesz brał żadnych wynalazków - one głupich zabijają - jak dziś to za parę lat zniszczą cię kompletnie.