Proszę o opinię na temat leczenia.

napisał/a: Krzysztof_wawa 2013-05-19 09:56
Od wielu lat mam biegunki i gazy. Ponad miesiąc temu dostałem Xifaxan, Duspatalin Retard i probiotyki Enteromax. Od tamtego czasu nie miałem biegunek, ale cały czas gazy - to się nie poprawiło. Niedawno dostałem inne leki. Znowu Xifaxan, a oprócz tego Meteospasmyl, Colinox in gutte i Helicid.
Czy doktor dobrze myśli, zamieniając Duspatalin Retard na Meteospasmyl, jeśli biorąc ten pierwszy nie mam już żadnych problemów z biegunkami?
Widzę, że Colinox ma simetikon i bakterie Bacillus Coagulans. Ale czy jest sens brania simetikonu? Czytałem, że simetikon ułatwia wydalanie gazów, a ja nie mam problemu z ich wydalaniem, nie mam wzdętego brzucha i bólów, tylko po prostu mam za dużo tych gazów. Brałem już kiedyś simetikon i nie pomagał mi.
Następny lek: Helicid. Nie rozumiem na co to jest i jak ma mi pomóc. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć?
Czy mogę dalej brać Enteromax do tego wszystkiego (tym razem doktor już go nie przepisał)? Jest bez recepty, normalnie probiotyki które kupowałem powodowały po jakimś czasie biegunki u mnie, a Enteromax nie powoduje.
Nie miałem możliwości porozmawiać o tym wszystkim z doktorem, wizyty są krótkie i nie znałem tych leków, musiałem najpierw przeczytać ulotki po ich zakupie.
Chcę brać te wszystkie leki tak, jak doktor je przepisał, proszę tylko o wytłumaczenie tego czego nie rozumiem.
napisał/a: Krzysztof_wawa 2013-05-22 16:33
Czy jest tutaj jakiś lekarz, który umiałby odpowiedzieć na moje pytania?