Proszę o konsultację!!! Tabletki, problemy z dobraniem...

napisał/a: katlisek 2006-08-17 23:40
Witam
Moja historia z tabletkami jest długa i zaczęła się, gdy miałam 13 lat... Dość ostro przechodziłam okres dojrzewania i w wieku 18 lat po wielu dermatologicznych bataliach w celu leczenia ostrego trądzika dostałam Diane-35. Brałam ja 6 miesięcy, potem środek zamieniono mi na Cilest. Cilest brałam z powodzeniem chyba 4 lata do roku 2004, kiedy po pół roku plamień w drugiej połowie cyklu lek odstawiłam. Lekarz wtedy przepisał mi Tri-Minulet, po roku stosowania dostałam zapalenia łojotokowego skóry i lekarz ponownie przepisał mi Diane-35. Niestety, przy tabletkach ciągle miałam plamienia w drugiej połowie cyklu. Po 6 opakowaniach odstawiłam tab;etki zupełnie i w drugim cyklu dostałam oczywiście trądzik polekowy, który leczyłam antybiotykami. Mój ginekolog przepisał mi tym razem Yasmin, historia się powtórzyła i przez 7 opakowań ciągle miałam plamienia w drugiej połowie cyklu. W tym czasie zmarł mój ginekolog, nowy przepisał mi obecnie Harmonet.
Nie wiem za bardzo, co o tym myśleć i jakie tabletki byłyby dla mnie najlepsze. Boję się też wziąć Harmonet, bo ma ten sam składnik gestogen co tabletki Tri-Minulet, po których miałam zapalenie łojotokowe skóry.
PROSZĘ o pilną konsultację!!!
katlisek@wp.pl
napisał/a: plb1985 2006-08-18 03:45
a Twoje problemy z trądzikiem nadal są tak silne, że trzeba je leczyć hormonami? może już wszystko się nieco ustabilizowało i można z powodzeniem zastosować niesterydowe leczenie?
napisał/a: katlisek 2006-08-22 21:08
Dzięki za odpowiedź ;)
Niestety, za kazżdym razem jak odstawiam tabletki, mam nawroty wysypu zmian trądzikowych, jeśli można to tak nazwa c. Na plecach i na twarzy, od drugiego cyklu bez tabletek wyskakują mi bolące podskórne krosty.
Ponadto cały czas leczę zapalenie twarzy lekiem, który jest połączeniem antybiotyku i sterydu.
Zaznaczam, że zapalenia łojotokowego nie miałam dopóki nie wzięłam Tri-minuletu.

[ Dodano: 2006-08-22, 21:15 ]
Może też dodam, że ponadto po dostawieniu tabletek zawsze niestety zaczyna mi się mocno przetłuszczać cera i włosy. Ponadto cierpię na nadmierne owłosienie, ciemne długie włoski rosnące na wewnętzrnej stronie ud, również na brodawkach sutkowych. Jeden z lekarzy twierdzi, że prawdopodobnie cechuje mnie nadwrażliwość receptorów na androgeny.

[ Dodano: 2006-08-26, 01:02 ]
Dodaje jeszcze wyniki badan hormonalnych sprzed pol roku, 1 miesiac po odstawieniu Diane 35 (zalecenie endokrynologa...), zaznaczam, ze I cykl przeszlam bezproblemowo, problemy ze skora, wlosami zaczely sie na dobry w polowie II cyklu, po zrobieniu juz badan:

E2 69.88 pg/ml
testo 0.805 ng/ml
prog 0.951 ng/ml
prl 431.8 uIU/ml
LH 6.79 mIU/ml
FSH 6.81 mIU/ml
Miałam też robioną czynnościową pro ale lekarz nie stwierdził hiperprolaktynemii.
Na jajnikach mialam pecherzyki, sr. ok 8 mm, kilkanascie na kazdym...

[ Dodano: 2006-08-26, 01:03 ]
DHEA jeszcze 716 ng/dl
napisał/a: plb1985 2006-08-26 20:03
zbyt duży DHEA (androgeny)! zgłoś się do lekarza, może byc coś nie tak z nadnerczami i stąd androgenizacja
resztę można określić, jeśli podasz w jakiej fazie cyklu byłaś
napisał/a: katlisek 2006-08-26 20:42
Dzieki, zlecenie bylo na 2-4 dzien cyklu. badanie wykonalam w 3 dniu, o ile dobrze pamietam... Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale od 13 roku zycia mam tez duze sklonnosci do rozstepow...

[ Dodano: 2006-08-26, 20:47 ]
To byl poza tym drugi cykl po odstawieniu Diany 35.
Teraz biore Yasmin, ale wciaz mam plamienia, przy Dianie tez mialam. Nie wiem obecnie, co powinnam brac. Moj ginekolog powiedzial, ze wyniki nie sa jednoznaczne, drugi endokrynolog po tym jak pol godziny namiawial mnie na macierzynstwo tez jakos nie przejal sie wynikami...
napisał/a: plb1985 2006-09-02 04:59
na trądzik moge polecic lekturze [url=http://http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm:1prgb19r]http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm[/url]

ale hormony też musisz sprawdzić jak to wygląda teraz
napisał/a: katlisek 2006-09-02 05:51
Hmm, za stronke dziekuje. Znam ja dosc dobrze. POza tym tradzik to obecnie zaden problem, bo biore Yasmin, a na wiosne bralam antybiotyk Unidox. Problemem natomiast stalo sie zapalenie lojotokowe twarzy, ktore dostalam po braniu Tri-minuletu i wlasnie przechodze drugi ostry atak.
Niedlugo wyjezdzam do Irl i nie moge za bardzo ponownie odstawic tabletek. Za kazdym razem, gdy je odstawiam na dluzej niz miesiac (bylo tak za kazdym razem od okresu dojrzewania), mam te same symptomy, tradzik na twarzy i na plecach. Tak wiec nie sadze, by cos sie zmienilo w zakresie mojego problemu hormonalnego.
napisał/a: plb1985 2006-09-02 13:28
w takim razie nie wiem jak moge pomoc bez żadnych badań
zapalenie łojotokowe jest spowodowane przez androgeny; yasmin natomiast ma działanie antyandrogenne (słabe, ale ma...może za słabe)