Proszę o iterpretacje wyniku badania nasienia

napisał/a: PaKa 2014-11-06 13:59
Witam! Mam 27 lat od trzech lat leczę się na Bakteryjne zapalenie prostaty.
do zapalenia prostaty doszło poprzez seks oralny w którym doszło do zerwania wędzidełka (trafiłem na niewyżytą partnerkę seksualną) Po dwóch trzech dniach zauważyłem że mam trudności i ból przy oddawaniu moczu , w którym były jakieś brudy. Udałem się więc do lekarza ten stwierdził zapalenie cewki moczowej zlecił badania na hiv i badanie moczu. Hiv- ujemny zaś w moczu wyszło dużo za dużo leukocytów. Dostałem worek leków unidox solutab maść clotrimazolum , Bactilac , i maść antybakteryjną do stosowania na cewkę moczową. Wyjechałem w tym czasie z lekami do Niemiec. Po kuracji w którą się nie bardzo angażowałem raz wziąłem lek raz zapomniałem i tak w kółko leczenie nie odniosło skutku. W Niemczech nie robiłem z tym nic minęło parę miesięcy od moich problemów z układem moczowym i doszły kolejne objawy takie jak prądy w lewej dłoni , widoczne wąskie żyły na zgięciu lewej ręki , ból serca kołatanie serca, arytmia wysokie ciśnienie tętnicze, biegunka i dreszcze.(Biegunka towarzyszy mi do dnia dzisiejszego )

Udałem się więc do Urologa ten po wysłuchaniu moich przeżyć zrobił USG brzucha stwierdził przewlekłe zapalenie prostaty, dał skierowanie na Posiew moczu kazał wrócić za miesiąc. Po miesiącu w Posiewie wykryto E coli więc zaczął serwować leki z Antybiogramu. Przeszedłem 12 terapii antybiotykowych Chinolonami i nie tylko miesiąc w miesiąc bez żadnych leków osłonowych bo nic nie mówił ani nie wypisywał ich na recepcie ale to mniejsza o to. Po którejś terapii odciągnąłem napletek do rowka cewki moczowej i zobaczyłem jakieś wrosty które powiększają się w czasie wzwodu a tak to są widoczne ale nie tak bardzo lekarz który je oglądał powiedział że gdyby były większe powiedział by że to HPV. Zrobiłem więc badanie w kierunku wirusa HPV wynik ujemny. Dolegliwości które mi dokuczają teraz to ta żyła w lewej dłoni wąska czasami zapiecze czasami zaboli , po prostu czuję ją , raz jest mniej widoczna raz więcej to samo jest na Sterczu też mam cięką żyłę bardziej widoczną niż kiedykolwiek przedtem , mam też biały język , po odstawieniu leków zaczynają się z powrotem bóle serca kłucie taki nacisk, na koronie żołędzia te wrosty,ta gulka w rowku zażołędnym nie chcą zejść robiłem wymazy z cewki które nic nie pokazały . smaruje clotrimazolem ale z marnym rezultatem zauważyłem w woreczku zażołędnym taką gulkę nacisnąłem ją wydostała się z niej taka wodnisto biała ciecz , mam dreszcze , budzę się z bólem głowy , lekkim bólem głowy takim denerwującym, biewam wydęty brzuch po jedzeniu i są dni w których bywam osłabiony problemy z przełykaniem i oddychaniem a biegunke mam od samego początku zakarzenia czymś bo nie wierzę żeby e coli mną tak sponiewierało po tylu kuracjach antybiotykowych
Chciałbym aby ktoś spojrzał na moje wyniki Badania nasienia może Pan/Pani jest mi w stanie jakoś pomóc i wskazać to co mnie gryzie może może to jakaś kiła , rzeżączka opryszczka albo Chlamydia pneumoniae? Oto moje wyniki




Badanie Nasienia

Ocena makroskopowa Zakres referencyjny wykonanie.

Upłynnienie 50min 0---60
Objętość strzałka w dół 1,0ml >1,5
PH: 8.2 >7.2
Barwa mlecznobiała
Lepkość Prawidłowa

Ocena Mikroskopowa

Aglutynacja Tak
Koncentracja plemników w 1 ml 16 mln/ml >15
Całk liczba plemników w ejakulacje strzałka w dół 16 ml >39
Ruch postępowy strzałka w dół 10% >32
Ruch całkowity strzałka w dół 30% >40
Brak ruchu 70%
Żywotność strzałka w dół 30% >58
Plemniki prawidłowe 10% >4
Koncentracja komurek okrągłych ! Pojedyńcze erytrocyty wpw
napisał/a: PaKa 2014-11-07 11:20
Naprawdę nie ma nikogo kto by mógł cokolwiek zasugerować?
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-10 08:36
A prosze napisac czy oprocz posiewu moczu ktory byl juz wykonany byl rowniez wykonany POSIEW BAKTERIOLOGICZNY NASIENIA?
Pytam poniewaz zwiekszona liczba leukocytow w badanym nasieniu zwykle towarzyszy bakteriospermia,czyli potocznie drobnoustroje w nasieniu ktore sa odpowiedzialne za stan zapalny a takze za zle parametry w wyniku nasienia
napisał/a: PaKa 2014-11-10 23:26
Witam Pana/Panią przez ponad dwa lata jestem u jednego lekarza i przez te dwa lata ciągle wysyła mnie na posiew moczu i ciągle wychodzi to samo E coli ilość 15. Oprócz posiewu moczu i badania nasienia z jego strony nie padają chęci wypisania skierowania na badania dodatkowe.Nie zlecił ani razu posiewu nasienia w kierunku bakterii. Próbuję swoich sił w Internecie może ktoś tutaj nakieruje mnie na coś co będę mógł zasugerować lekarzowi może w ten sposób coś wskóram. Powiem Panu/Pani że byłem u wielu lekarzy urologów jedni nie kazali robić nic zaś kilka innych leczyło mnie żurawiną. Ten u którego jestem teraz podjął się leczenia ale to leczenie stoi w miejscu zjadłem masę leków i nic po za tym. Przestałem brać leki zaczęły się poranne bóle głowy z rana i wieczorem , dreszcze ,bóle brzucha od czasu do czasu wróci ten sam ból serca , zimne stopy,i ta nieszczęsna biegunka nie ustaje od początku moich problemów, widoczne żyły w lewej dłoni tak jakbym miał problemy z układem krążenia też od samego początku mi to towarzyszy czasem w żyle zakuje czasem zaswędzi ,mam też problemy z gardłem jakieś czerwone , masłowe podniebienie, te pęcherzyki na koronie żołędzia które mam to na pewno nie są grudki perliste. Wszystko się zaczęło od zapalenia cewki moczowej. na koronie żołędzia tam gdzie mam te wrosty biegnie taka fioletowa widoczna linia z tyłu cewki też zasinione , jakaś gulka koło woreczka zażołędnego mi się zrobiła to ją przycisłem i jakaś biała maź się wydostała, z początku nie mogłem zlokalizować świądu teraz już wiem że to było własnie spowodowane tą gulką , ona jest do dnia dzisiejszego ale już z niej nic nie leci, Ma Pan /Pani jakieś sugestie które mógłbym zasugerować swojemu lekarzowi? Co to może być? jakie badania zrobić? Ręce człowiekowi opadają.
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-11 01:16
Ja proponuje jednak wykonanie nawet na wlasna reke (koszt nie jest duzy) posiewu bakteriologicznego nasienia ,poniewaz tak wczesniej pisalam w badanym nasieniu jest zwiekszona liczba leukocytow ,a przyczyna takiego stanu moze byc bakteriospermia wykonujac badanie dowiemy sie czy aby tak jest na pewno.Nalezy jednak pamietac aby przed badaniem nie przyjmowac zadnych lekow dzialajacych na uklad plciowy i moczowy by nie zafalszowac wyniku

Co do do tej gulki czy podczas wyciskania narastaja nowe lub sie rozprzestrzeniaja ? wyciekala ropa?mam rozumiec ze nie piecze,nie swedzi ,tak?
napisał/a: PaKa 2014-11-11 07:56
Dzień Dobry Zrobię wymaz na pewno.Nie jedno badanie zrobiłem na swój koszt i zrobię kolejne tylko jakie? Zna może Pani jakiś szpital który zajmuje się tego typu rzeczami na nfz?. Jeśli chodzi o tą gulkę / narośl wycisnąłem raz, taka biała maź wodnista się wydostała, są takie dwa miejsca ale to jak po wyciśnięciu trądziku takie dwie małe białe kropki do tego dziś zauważyłem pod bardziej jasnym światłem takie czerwone kropeczki/placki na cewce nie są one na całej cewce tylko takie punktowe , mocz wygląda tak jak bym krwią sikał z rana potem jakoś się to klaruje. Na tę biegunkę wziąłem loperamid 2 dni z rzędu po 4 tabletki dwa dni było dobrze po dwóch dniach znów biegunka znów to samo schudły mi ręce bardzo poranne bóle głowy ogólne złe samopoczucie dobrze że gorączki nie mam bo bym chyba sobie w łeb strzelił.Nie mogę się pozbyć też białego nalotu na końcu języka którego dostałem (jak mi się wydaje) po stosowaniu biseptolu 980mg a pierwszym jej objawem był ślinotok.
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-11 08:20
Witam ;) to nie jest wymaz tylko oddajesz nasienie do kubelka i zanosisz do labolatorium pierwszego lepszego -prywatnego w Twoim miescie lub okolicach,wczesniej musisz zadzwonic do labo.ktore wybrales i zapytac.
Nasienie mozesz oddac w domu i tu nie trzeba sie az tak spieszyc z oddaniem probki bo to nie na seminogram ,czyli ocena jakosci plemnikow tylko probka na wykrywanie patogenow chorobotworczych w nasieniu odpowiedzialnych za zapalenie.

Pewnie organizm sie buntuje po takich dawkach i ilosciach antybiotykow przyjmowanych bez probiotykow,stad opisywane objawy,byc moze nabawiles sie grzybicy ,dlatego dobrze byloby zrobic wymaz z gardla na obecnosc Candida albicans ,ktory z pewnoscia namnozyl sie przez leki.(wymaz mykologiczny z mykogramem)i tutaj tez dopytaj w tym samym labo.Do tego trzeba kupic probiotyki ja polecam dicoflor60 i lykac by przywrocic rownowage we florze fizjologicznej jelit.

Co do grudki wczesniej nasunela mi sie jedna mysl byc moze kaszak ci sie zrobil stad ta maz po wyciskaniu lub czyrak,ale jak opisujesz juz nic nie ma ,a czyraki odrastaja i sie rozprzestrzeniaja jesli sa wyciskane i moze dojsc wtedy do jakiejs infekcji.
Zrob fotke jak mozesz tych krostek i wyslij na PW.Pozdr
napisał/a: PaKa 2014-11-11 18:43
Dobry wieczór wysłałem tylko nie wiem czy doszły bo zero odezwu z Pani strony