Proszę o iterpretację wyników

napisał/a: padalec1 2010-05-07 15:41
Witam serdecznie:)
Mam bardzo serdeczną prośbę o zinterpretowanie wyników mojego 49-letniego męża.
Morfologia krwi mieści się w normie, więc nie będę ich tu przepisywać, jednak cholesterol całk. jest podwyższony do 255 mg/dl przy normie 125-200.

BADANIE OG. MOCZU:
Kolor ..................... ciemnożółty
Przejrzystość ..................... przejrzysty
Glukoza ..................... ujemny ............ (ujemny)
Bilirubina ....................... ujemny ............ (ujemny)
Ciała ketonowe .................... 1+ ............ (ujemny)
Ciężar właściwy....................... 1021 ............ (1005-1030)
Erytrocyty ............................ ujemny ........... (ujemny)
PH .................................. 6.5 ........... (5,0-8,0)
Białko ..................... ujemny ............ (ujemny)
Urobilinogen .................... w normie .......... (w normie)
Azotyny ....................... dodatnie .............(ujemny)
Leukocyty ........................ 1+ ........... (ujemny)
OCENA CYTOMETR Automatyczna analiza ilościowa el. upostaciowionych
(system UF-1000)
Erytrocyty .............. 14 .............. ilość/ul ......
napisał/a: dominika2505 2010-05-07 20:59
Mocz w normie, cholesterol należało by obniżyć - dieta, tabletki ziołowe - lekarz 1 kontaktu powinien przepisać coś, pozdrawiam.
napisał/a: padalec1 2010-05-07 21:06
Dziękuję bardzo, ale trochę byłam zaniepokojona tymi ciałami ketonowymi i azotynami...
napisał/a: dominika2505 2010-05-07 21:31
Ok, nie zauważyłam że są poza normą te parametry. Leukocyty testem paskowym na 1+, cytometrycznie 9 (norma poniżej 20). Bardziej bym się sugerowała badaniem cytometrycznym gdyż jest dokładniejsze niż test paskowy. Generalnie wzrost leuko w moczu może występować przy infekcji, zaburzeniach odpływu moczu np przy powiększonej prostacie.
Azotyny (+) - przy zwiększeniu ilości bakterii, jednak przy badaniu cytometrycznym w normie widać.
Ciała ketonowe mogą być różnie w różnych rodzajach diet, gorączce, cukrzycy - glukozy nie ma w moczu więc bym się nie obawiała tym parametrem.

Zważając na wiek Pani męża może sobie dla pewności zbadać PSA (marker prostaty) i glukozę (na czczo rano).
napisał/a: padalec1 2010-05-07 21:38
To dobrze, że Pani o tym wspomina, bo dwa lub trzy lata temu mąż miał podwyższony cukier lekko ponad normę, ale tak było jeszcze kiedyś. Warto więc może ten cukier spr. A kto wydaje skier. na PSA??
napisał/a: piotrosiama 2010-05-07 22:24
Witam - na cholesterol i generalnie wątrobę polecam ziołowe tabletki CVNAREX, Sprawdziłam na sobie. Odnośnie poziomu cukru to mogę przekazać pewną radę - przynajmniej na 1 dzień przed kontrolnym badaniem nie pić mleka. Dziwne - ale prawdziwe.
napisał/a: dominika2505 2010-05-07 22:24
obawiam się ze nikt, póki ktoś nie będzie miał objawów sugerujących przerzuty raka prostaty
Tak na serio to musiały by być poważne objawy by lekarz dał na PSA, można spróbować u lekarza 1 kontaktu. Bez proszenia płatnie z 30 zł.
napisał/a: padalec1 2010-05-07 22:39
Uhm...warto może sprawdzić raczej zanim przybłąkają się - nie daj Boże - przerzuty, brrr. Dziękuję za porady i cierpliwość:)
PS.: Bardzo tylko proszę - nie jestem PANI :))) Pozdrawiam:)
Piterosiama13 - dziękuję również:)