Proszę o interpretacje wynikow

napisał/a: Kitka_89 2015-02-04 21:14
FT4 tyroksyna wolna 0.88 ng/dl (norma 0.70-1.48)
TSH 4.790 uIU/m (norma 0.35-4.67)
ANTY-TPO 388.6 IU/ml (norma
napisał/a: soaring 2015-02-04 21:19
z usg widać malutką tarczycę, najprawdopodobniej zniszczoną przez hashimoto. hormony wskazują na niedoczynność tarczycy, więc w zależności od objawów endokrynolog albo już zleci hormon, albo za jakiś czas.
napisał/a: Kitka_89 2015-02-04 21:23
Dziekuje za odpowiedz. Niestety tego Hashimoto sie obawialam. Po jakim czasie brania hormonow nastepuje poprawa?
napisał/a: soaring 2015-02-04 21:36
u jednych po 2-3 tygodniach, u innych nigdy, bo syntetyczny hormon to nie to samo, co naturalnie wydzielany. zresztą nie wiadomo, czy to jedyny organ szwankujący, a niedodiagnozowanie pacjentów jest totalnie typowe.
napisał/a: Kitka_89 2015-02-04 21:42
Czy jest mozliwe ze to nie Hashimoto? I czy codzienny bol pecherza moze miec cos z tym wspolnego? Bol jest od ponad roku
(przewaznie z rana po wstaniu z lozka). Na usg lekarz powiedzial ze to pozostalosci moczu po oproznieniu cofaja sie do nerek.
napisał/a: soaring 2015-02-04 21:54
wiesz, ani lekarzem, ani wróżką nie jestem, więc możliwe jest, że inny diagnosta wypatrzyłby coś innego, ale szanse są raczej małe.
nie zaczynaj od przypisywania wszystkich chorób świata niedoczynności/ hashimoto. miałaś usg jamy brzusznej czy tak Ci powiedział człowiek robiący usg tarczycy? to że sobie palnął coś pod nosem nie oznacza, że było cokolwiek sensownego w tym. idź do internisty czy urologa, trzeba zrobić usg, badania moczu, często to kwestia zakażeń bakteryjnych.
napisał/a: Kitka_89 2015-02-22 19:58
Wyniki badania BAC :
Składniki morfotyczne krwi, drobiny koloidu, dość liczne komórki limfoidalne oraz rozproszone i w drobnych płatach tyreocyty bez cytologicznych cech złośliwości. Obraz cytologiczny sugeruje przewlekle limfocytarne zapalenie tarczycy, ale nie spełnia wszystkich kryteriów.

Mam 25 lat i w tygodniu zamierzam iść do endokrynolog, ale już wiem ze mogę się spodziewać Hashimoto i hormonów...
napisał/a: soaring 2015-02-23 08:34
tak, dobrze się domyślasz.
jeśli chcesz spróbować iść drogą niefarmakologiczną to wdroż zalecenia DjFafa, czyli zmiana diety i suplementacja, do tego guggulsterony. tarczycę masz małą (płaty 4,3 i 2,8 ml) i zniszczoną, więc może się to nie udać, ale próbować można.
napisał/a: Kitka_89 2015-02-23 21:18
A mam pytanie odnośnie tych hormonów. One regulują poziom TSH tak? A jak ktoś ma w normie poziom TSH przy Hashimoto?
napisał/a: soaring 2015-02-24 18:04
swoją chorobę warto poznać - to nie jest wiedza tajemna jaką rolę pełni tsh w diagnostyce stanu tarczycy.
w dodatku tsh mieszczące się w przedziałach referencyjnych nie zawsze oznacza, że jest w normie. u młodych osób prawidłowe tsh nie powinno przekraczać 2,5.
http://commed.polki.pl/norma-tsh-zapoznaj-sie-z-tym-vt78561.html
napisał/a: Kitka_89 2015-02-24 20:24
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
napisał/a: Kitka_89 2015-03-03 21:32
Witam ponownie.
Dzisiaj byłam u endokrynologa ze wszystkimi wynikami.
A wiec tak:

Rozpoznanie:
Subkliniczna niedoczynność tarczycy w przebiegu ch.Hashimoto.
TSH 4,79 UIU/ml, ft4 0,88 ng/ml, ATPO 388,6 IU/ml.
W usg cechy przewlekłego zapalenia tarczycy.

Zastosowane leczenie:
Zal. Euthyrox N 25 ug 1x1 tab na czczo.
Pacjentka wymaga systematycznego przyjmowania leku oraz okresowej kontroli w Por. Endokrynologicznej.
Proponuje kontrole TSH za 6-8 tyg

Od jutra zacznę przyjmować hormon i się tak zastanawiam czy jak zacznę to już przez resztę życia będę musiała przyjmować? Nawet jeśli się wyreguluje? Czy będzie można je odstawić(czy będą powikłania po odstawieniu) ?

Pozdrawiam