Proszę o interpretację wyników

napisał/a: monika05023 2017-04-27 15:04
Witam
Proszę o interpretacje wyników, ponieważ jestem zielona w temacie:

FT3 - 3,62 pg/ml (norma 2,3 - 4,20
FT4 - 1,33 ng/dl (norma 0,89-1,76)
TSH 3,815 (norma 0,550-4,780

Powyższe wydają się dobre, ale co z tym:

ATPO (009) >1300,0 U/ml (norma
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-28 07:20
Chorujesz na chorobę autoimmunulogiczną. Prawdopodobnie to choroba Hashimoto. Może też być już początek niedoczynności tarczycy. Wszystko zależy od objawów jakie masz.
napisał/a: monika05023 2017-04-28 11:02
Witam
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Moje objawy: to nerwowość i problemy ze snem (jestem osobą bardzo wrażliwą i przejmującą się i nerwowa byłam zawsze i brałam to za objaw charakteru nie choroby), pojawiły się kołatania serca ( miałam holtera - 15 ponadprogramowych uderzeń), jestem bez sił, energii i ciągle zmęczona (biorę tabletki na sen i wyciszenie Trittico i myślałam, że to ich skutek, choć teraz jest odrobinę lepiej)

Proszę o wyjaśnienie mi czy oprócz ATPO któryś z wyników jest zły?

Czy choroba jest bardzo zaawansowana?

Z góry dziękuję
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-28 11:06
Objawy masz mieszane. Ale bardziej skłaniam się ku niedoczynności.
Ile masz lat? jak długo masz takie objawy? Nic innego nie występuje?
napisał/a: monika05023 2017-04-28 12:21
Mam 35 lat, jestem kobietą (nie wiem czy ma to znaczenie) 2 dzieci, inne które mogą być powiązane z tarczycą : 1 raz w roku mam incydent z opóźnionym okresem (muszę wywołać tabletkami). Poza tym mam torbiele w piersiach i torbiel w szyszynce (nie rośnie bez zmian), oprócz tego zapalenie żołądka - trochę po helicobacter a trochę chyba z nerwów, wiąże się to z złym samopoczuciem bezpośrednio po jedzeniu, albo już w trakcie, czasem po jednym gryzie. Wzięłam leki na helico i narazie czysto i biorę inhibitory pompy protonowej na 30 minut przed jedzeniem rano. Poza tym mam kamienie w pęcherzyku (ból żołądka nie od tego - przebadana w wzdłuż i szerz)

Trochę tego jest:(
napisał/a: monika05023 2017-04-28 12:30
A co do tego ile czasu czuje się źle to chyba całe życie, bynajmniej to dorosłe i co chwila coś nowego dochodzi. Moim największym problemem jest nerwowość i przejmowanie się wszystkim - z tego powodu pojawiaja się inne choroby - kołatanie serca pojawiło się 2 miesiące temu ogromnie nasilone , gdy zaczęłam brać lek na uspokojenie chyba Deprim po tyg zaczęły się kołatania a po dwóch tyg odstawiłam lek - trochę się uspokoiło brałam magnez i dla kontroli zrobiłam holter (15 nadprogramowych ). Zapalenie żołądka 2 lata choć incydenty pojawiły się 8 lat temu
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-28 12:39
Jak na Twój wiek, masz ciut za duże te TSH.
problem jest taki, że puki wyniki masz w normie raczej nikt nie będzie chciał Cię leczyć. Hashimoto samo w sobie się nie leczy. Leczy się dopiero niedoczynność tarczycy, która hashimoto spowoduje.
Na teraz jedyne co mogę Ci doradzić to dieta i suplementy z wątków podwieszonych. Trzeba ogarnąć stan zapalny tarczycy, wprowadzić suplementy poprawiające samopoczucie. Na teraz tylko tyle i aż tyle.
Oczywiście jak masz możliwość to możesz to skonsultować z endokrynologiem. Tylko, że 1 na 10 da Ci hormon tarczycy, a 9 każe czekać na pojawienie się niedoczynności w wynikach.
napisał/a: monika05023 2017-04-28 19:27
A co z tym ATPO (009) >1300,0 U/ml (norma 1300,0 U/ml (norma
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-29 07:25
Przeciwciała (a dokładnie stan zapalny o którym to one mówią) zbijasz za pomocą diety i suplementów o czym pisałem wcześniej.

U młodszej siostry niestety również występuje choroba autoimmunologiczna.
napisał/a: Marlenka29 2017-05-02 15:45
Witam.
Bardzo bym prosiła o interprentację wyników
tsh 5,56
ft4 0,99
żelazo 44,99 normy( 50-1170)
magnez 0,74 normy(0,80-100)
hemoglobina raczej dobra bo 13,7
objetość krwinki czerwonej 85,6 normy ( 85,00-95,00)
jest trochę tych badań z krwi wiec niebede wszystkich pisała ale reszta podobno ok
czułam się kiepsko i zrobiłam badania i poszłam z nimi do rodzinnego lekarza ale przyznam się że raczej nie widziałam w nim jakiegos zainteresowania ze boli mnie czesto serce powiedział że winiki mam dobre tsh do kontroli za okolo 3-6 miesiecy i stwierdził że zaduzo ćwicze i powinnam trochę odpuścić , ale problem jest w tym że ja czuję sie gorzej jak mam dzien przerwy w bieganiu niz jak biegam te 10 km i ogolnie ćwiczę juz od 4 lat i wsumie od paru miesiecy sie tak dziwnie czuję wczesniej wszystko było ok wrecz bym powiedziała że i miałam wiecej siły a teraz chwilami czuje się jakbym jej niemiała wcale :( .Ćwiczę co drugi dzien staram sie jak pobiegam w jeden dzien 16 km to na drugi dzien albo mam lekkie cwiczenia albo rower teraz sa i takie dni w ktorych nic nie robię , dostałam leki na przybycie żelaza hemofer raz dziennie łykam rano i kwas foliowy dwa razy dziennie i dwa razy dziennie chela mag b6 i jeden raz dziennie vita-min plus z firmy olimp nic pozatym .Martwię sie trochę tym tsh i tym że codzien czuje kłucie serca .Z góry dzękuję za szybko odpowiedz
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-05-03 11:44
Ile masz lat?
Tak czy siak chorujesz na niedoczynność tarczycy.
napisał/a: Marlenka29 2017-05-03 21:24
34 lata badania robiłam przed miesiaczką jeśli ma to jakieś znaczenie bo słyszałam że robi się po miesiączce .Hm to dlaczego lekarz rodzinny zbagatelizował sprawę? Czy moja wyniki tsh sa dużo podwyższone przy tego typu chorobie i czy da się jakoś pomoc aby moze do kolejnych badań były lepsze?