Proszę o interpretacje wyników.

napisał/a: predox 2016-10-10 11:37
Witam, mam 19 lat i jestem płci damskiej.Moje pierwsze badania TSH zalecił mi mój rodzinny lekarz. Powiedziałam mu że czuję się ciągle zmęczona/osłabiona/ że mam problemy z koncentracją/wyspaniem się/krążeniem(często jest mi zimno, najgorzej jest ze stopami) i że odczuwam te objawy przez cały czas i że na prawdę mnie to męczy.Mój pierwszy wynik wyszedł zły, po nim można stwierdzić że mam niedoczynność tarczycy (6,920Wynik- norma laboratorium to 0,510-4,300) lecz dalsze badania i usg pokazały że jednak jej nie mam, co jedyne to endokrynolog powiedział bym zrobiła ponownie badania TSH po paru miesiącach.Wyniki odebrałam dzisiaj i z zdziwieniem widzę że TSH ponownie jest podwyższone. Podaje wyniki badań na tarczycę poniżej:
Gwiazdka jest tam gdzie wyniki są powyżej normy, na prawdę nie rozumiem tego i nie wiem co mam o tym myśleć.
Zastanawia mnie czy ewentualnie to tabletki antykoncepcyjne podwyższają mi tak TSH, czy jest to z czymś innym związane...

Marzec 2016- TSH- 6,920 *

Kwiecień 2016 - ANTY-TPO 0.2 , ANTY-TG 0.9

Kwiecień 2016- TSH- 3,620 FT40 1,15

Październik 2016- TSH-5,220 *

Bardzo było by mi miło gdyby ktoś napisał opinie na temat moich wyników i ewentualne wnioski... Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-10-11 19:58
TSH + objawy wskazują na niedoczynność tarczycy.

Przeciwciała w normie raczej wykluczają chorobę autoimmunologiczną, dlatego wielce prawdopodobne jest że to niedobór jodu. Kup sobie Ustroniankę z jodem i pij butelkę dziennie. Do tego kup jakąś multiwitaminę z 150 mcg jodu w składzie. Po kilkunastu tygodniach powinnaś zacząć czuć się lepiej. Uzupełnianie jodu to proces długotrwały (średnio rok przy takim dawkowaniu) dlatego uzbrój się w cierpliwość.